En kârlı yatırım: Konut

Merkez Bankası'nın Ekim 2015 verileri yüzde 18.69'luk değer artışı ile konut yatırımlarının, diğer yatırım araçlarının üzerinde getiri sağladığını ortaya koydu.

En kârlı yatırım: Konut

Merkez Bankası tarafından yayınlanan 2015 Ekim ayı verileri, konutu yüzde 18.69'luk prim oranı ile başta döviz olmak üzere diğer yatırım araçlarını geride bıraktığını ortaya koydu. Bu getirinin yıllık bazda da yüzde 20'lik sınırı aşması bekleniyor.

Dumankaya İnşaat'a yatırım kazandırıyor
İstanbul'un değişik bölgelerinde hayata geçirdiği konut projeleri ile dikkat çeken ve sektörün en önemli aktörlerinden biri konumunda bulunan Dumankaya İnşaat da, ön satış döneminden satış sonrası desteğine kadar uzanan hizmetleri ile Türkiye ortalamasının üzerinde bir kazancı garanti ediyor.  Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, firma tarafından hayata geçirilen çeşitli projelerde yüzde 150'yi bulan kazanç oranlarının yatırımcı açısından önemine dikkat çekerek, bu prim rakamlarının ekonomide belirsizliğin yaşandığı bir dönemde yaşanmış olmasının büyük bir değer taşıdığını söyledi. Dumankaya:

"Bu rakamlar, insanların sektöre olan güvenini de pekiştirecektir. Konut yatırımı, her geçen gün çok daha kazançlı ve mantıklı bir yatırım haline geliyor. Bu gelişme oldukça memnuniyet verici.” ifadelerini kullandı. Dumankaya olarak, oturumcuların ve yatırımcıların ihtiyaçlarını gözeterek proje geliştirmeye devam ettiklerini ve bunun sonucunda da projenin elde ettiği kârı paylaştıklarını söyleyen Dumankaya,

"Önümüzdeki dönemde de şehir için ortaya koyduğumuz bu değeri yatırımcılar ile paylaşmaya devam edeceğiz"dedi.

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat