En pahalı iş oyuncakları ANKAmall'da

ANKAmall, fiyatları 4500 ila 12500 Euro arasında değişen oyuncak iş makinaları ve hobi araçlarını Başkentlilerin kullanımına sunuyor.

En pahalı iş oyuncakları ANKAmall'da

ANKAmall, yarıyıl tatilinde bir ilke imza atarak dünyanın en pahalı oyuncakları arasında yer alan iş makinaları hobi araçlarını Başkentlilerin kullanımına sunuyor.

Machine and Trucks etkinliği
ANKAmall'un - 1. katında oluşturulan platformda, ekibiyle birlikte iş makinaları hobi araçlarını, "Machine and Trucks" adı verilen etkinlikle Başkentlilere tanıtan Kaya Kılıç, bu araçların dünyada 40 yaş üstünün oyuncakları olarak tanındığını söyledi. 

4.500-12.500 Euro'luk oyuncaklar
İş makinaları hobi araçlarının fiyatıyla 0 kilometre otomobil almanın mümkün olduğunu ifade eden Kılıç,

"ANKAmall'da kurduğumuz platformda tanıtılan ekskavatör, tekerlekli yükleyici, trommer gibi çeşitli iş makineleri ile kaya kamyonlarının fiyatları 4500 ila 12500 Euro arasında değişiyor. Bu araçlar, gerçeğinin 1/14 oranında küçültülmüştür. Gerçeği ile ne yapılabilirse, bu araçlarla da aynısı yapılabiliyor. Örneğin ANKAmall'da küçültülmüş hafriyat alanından oluşan bir platform oluşturduk. Bu araçlarla hafriyat alanından alınan kum, kamyonlarla taşınarak, başka alanlara dökülüyor. Bu işi yaparken gerçeğinden tek farkı, sürücü koltuğuna oturmuyorsunuz, uzaktan kumanda ile aracı çalıştırıyorsunuz" dedi.

"Machine and Trucks" adı verilen etkinlik hakkında da bilgi veren Kılıç, "Oldukça eğlenceli olmasının yanı sıra, etkinliğin eğitici yanları da bulunuyor. Öncelikle çocuklar buradaki iş makinalarının ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını öğreniyor. Parkuru gerçekten trafikteymiş gibi turluyorlar. Araç kullanırken uyulması gereken trafik kurallarını da bu parkurda öğreniyorlar" ifadelerini kullandı.

ANKAmall'un "Ustalar İş Başında" ve "ANKAmall Mutfak" etkinlikleri gibi çok büyük ilgi çeken "Machine and Trucks" etkinliği, düzenlendiği 13.00-19.45 saatleri arasında ziyaretçi akınına uğruyor.
Babalar ile oğullarının birlikte vakit geçirmelerine imkan sağlayan etkinlik, 8 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Proje Bilgisi: Ankamall