En pahalı yazlık konutlar Çeşme'de

Ocak-Mayıs 2015 verilerine göre Çeşme, yazlık konut piyasasının en pahalı ilçesi oldu. Çeşme'de konut fiyatları ortalama 425 bin TL düzeyine vardı

En pahalı yazlık konutlar Çeşme'de

sahibinden.com tarafından yapılan araştırmaya göre 2015 yılının ilk 5 ayında Çeşme, Türkiye'nin en pahalı yazlık konut piyasasına sahip ilçesi oldu. İlçede konut fiyatları ortalama 425 bin sınırına dayandı. En çok yazlık ev ilanı verilen ilçe ise Kuşadası oldu. İstanbul'a yakınlığıyla dikkat çeken tatil merkezleri Silivri ve Şile'de de yazlık konut fiyatlarının yüksekliği dikkat çekti. Şile'de yazlık ev fiyatları ortalama 350, Silivri'de ise 165 bin TL düzeyinde gerçekleşti.

Çeşme Bodrum'u geçti
Söz konusu rakamlara göre Bodrum, Çeşme'nin arkasında kaldı. Bodrum'da yazlık ev fiyatları ortalama 240 bin TL düzeyinde kaldı. Seferihisar'daki yazlıklar ise ortalama 157 bin 500 TL'den alıcı buldu. 

 

En pahalı yazlık konutlar Çeşme'de

 

En çok müstakil konutlar tercih edildi
2015 Ocak-Mayıs ayı verilerine göre tüketiciler yazlık ev özelliklerinde en çok müstakil ve villa tipini tercih etti. sahibinden.com’un Türkiye genelindeki yazlık ev verileri doğrultusunda villa tipi evler ortalama 164 bin TL’den, müstakil evler ise ortalama 166 bin TL’den alıcı buldu.