En yeşil binadan tasarıma destek

Türkiye’de Soyak Soho sponsorluğunda düzenlenen EDIDA Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

En yeşil binadan tasarıma destek

13 Şubat 2013 / emlakwebtv
Geçtiğimiz günlerde ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’ araştırmasında Yeşil Binalar kategorisinde birinci seçilen Soyak Soho, bu sefer en başarılı tasarımcıların ödüllendirilmesine destek oldu. Elle Decoration dergisinin yayınlandığı 26 farklı ülkede düzenlenen Uluslararası EDIDA Tasarım Yarışması’nın Türkiye ayağında 13 farklı dalda verilen ödüller, Nişantaşı Frankie’de Soyak Soho sponsorluğunda yapılan bir davetle sahiplerini  buldu.

EDİDA Tasarım Yarışmasında “Yılın tasarımcısı” ödülüne hem ülkemizde hem de uluslar arası arenada tasarımın günümüzdeki önemli isimlerinden biri olan Defne Koz layık görüldü. Ancak törene katılamayan Koz’un ödülü, Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk tarafından, yarışmada Mobilya Kategorisi’nde ödülü kazanan ünlü tasarımcı Derin Sarıyer’e verildi. Fatma Çelenk “Tasarım, insan hayatının kalitesini arttırmak amacıyla yaratıcılık ve zekanın; bilim sanat, mühendislik, ekonomi ve sosyal çalışmaların birlikte yürütüldüğü günümüz dünyasının yükselen değeri. Herhangi bir şeyi daha iyi, daha hızlı, daha kolay, daha ekonomik ve daha verimli yapma girişimidir” dedi.

Çelenk sözlerine, “Farklılıkları bulma, hayal kurma, sorgulama, yaratıcı düşünme, eleştirilsel düşünme, akıl yürütme gibi üst düzey zihinsel süreçlerin tasarım yapmada önemli bir yeri vardır. Teknoloji ve tasarım ürün geliştirme sürecine yönelik olduğundan ve insan hayatını doğrudan etkilediğinen birlikte ele alınmalıdır. Bu yüzden Soyak olarak tüm proje tasarımlarımızda yaşam kalitesini artırmaya yönelik tasarım çalışmaları yapıyor, ülkemizde bu tip etkinliklerin de gelişmesi için destek veriyoruz. EDIDA gibi değerli bir yarışmanın Türkiye ayağında yılın tasarımcısı seçilen Koz’a, Soyak adına ödülünü vermekten dolayı çok mutluyum” diye devam etti.
Koz, Yılın Tasarımcısı Ödülü’nün yanı sıra Masa Üstü Aksesuarı Kategorisi’nde de Gaia&Gino adına tasarladığı Cut adlı tasarımıyla da ödül kazandı.

EDIDA Tasarım Yarışması’nda ülke birincileri, 26 ülkenin editöründen oluşan uluslararası jüriye yollanacak ve internet üzerinden yapılan büyük oylama sonunda kazananlar her yıl olduğu gibi bu sene de Nisan ayındaki Milano Mobilya Haftası sırasında yapılacak özel bir organizasyonda ödüllerini alacaklar. Yılın Genç Tasarımcısı Ödülü’nü Sami Savatlı’nın kazandığı yarışmada Faruk Malhan, Sezgin Aksu, Atilla Kuzu, Tolga Berkay, Şule Koç, Koray Özgen, Melodi Bozkurt, Derin Sarıyer, Persan Tasarım Ekibi, Ender Yocu da ödül kazanan tasarımcılar arasında yer aldılar. Firma hakkında detaylı bilgi almak için adres: www.soyakholding.com.tr , proje hakkında detaylı bilgi, almak içi adres: www.soyak.com.tr/soho/