Endonezya'ya ikinci Sabancı yatırımı

Kordsa, Endonezya'ya 100 milyon dolar yatırım bedeline sahip ikinci lastik kord bezi ve polyester iplik fabrikasının açılışını yaptı.

Endonezya'ya ikinci Sabancı yatırımı

Kordsa, Endonezya'ya 100 milyon dolar yatırım bedeline sahip ikinci lastik kord bezi ve polyester iplik fabrikasının açılışını yaptı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Endonezya yatırımının Kordsa Global'in uzun vadeli büyüme stratejisinide önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. 

2007 yılında beri Endonezya'da
Endonezya'ya ilk yatırımını 2007 yılında pana Kordsa Global, yeni yatırımıyla Asya-Pasifik bölgesinin en güçlü oyuncusu haline gelmeyi hedefliyor. Yatırım kapsamında firma 18 kilotonluk lastik kord bezi fabrikası ve 14 kilotonluk üçüncü ve dördüncü nesil polyester HMLS iplik fabrikaları da bulunuyor. Kordsa Global'in sadece ticari değil, teknolojik olarak da sektör liderliğine oynamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: 

'Müşterilerimizin olduğu yerde bulunma' taahhüdümüz yeni bir dönüm noktasına ulaşıyor. Asya'da büyüyoruz, Asya'ya güç veriyoruz ve en önemlisi müşterilerimize güç katıyoruz. Sürdürülebilir ve karlı bir liderlik için, mevcut ve potansiyel lastik üreticisi müşterilerimizi yakından takip ediyoruz ve üretim artışının güçlü olduğu bölgelerde bulunmak istiyoruz. Her anlamıyla, üreticinin yanında olmamız başarımızın anahtarıdır.' şeklinde konuştu. 

8 ülkede 10 üretim tesisi
Kordsa Global'in küresel bir şirket haline geldiğini ve dünyanın 8 ülkesinde 10 üretim tesisiyle 5 kıtaya yayıldığını belirten Sabancı, Bugüne kadar 200 milyon dolardan fazla yatırım yaptık. Asya pazarına ve bu bölgenin potansiyeline inanıyoruz. Kordsa Global olarak sektörümüzün lideriyiz. İleri teknolojilere yatırım yapıyoruz.' dedi.