ENER-G Türkiye piyasasında

Enerji ve jeneratör sistemleri alanında Avrupa'nın en önemli markalarından olan ENER-G, PNQ Ana Distiribütörlüğü ile Türkiye pazarına giriş yaptı

ENER-G Türkiye piyasasında

AVM, turizm işletmeleri, hastane ve benzeri toplu yaşam komplekslerinin bütçelerine sunduğu enerji tasarrufu katkısı ile Avrupa'nın en önemli markalarından biri haline gelen ENER-G, Türkiye pazarına PNQ Teknoloji Sistemleri A.Ş. ana distiribütörlüğünde giriş yaptı. Firmanın İş Geliştirme Direktörü olarak da Murat Erden atandı.

Murat Erden kimdir?
PNQ Teknoloji Sistemleri A.Ş.'nin "İş Geliştirme Direktörü" olarak atanan Murat Erden, enerji ve jeneratör sistemleri sektöründeki deneyimi ile tanınıyor. 2010 yılından bu yana FG Wilson Türkiye bünyesinde İş Geliştirme ve Özel Müşteriler Satış Müdürü olarak görev yapan Erden, İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü'nden 2007 senesinde mezun olmuştu.

ENER-G Türkiye piyasasında

Erden, mezuniyetinin ardından ilk olarak enerji alanında faaliyetlerini sürdüren Schlumberger firmasına ait Rusya ve Azerbaycan petrol bölgelerinde mühendisi olarak görev aldı. Türkiye Petrolleri A.O'nun yurtdışı işlerini yapan TPIC şirketinde kariyerine devam eden Erden, 2010 yılında da FG Wilson Türkiye bünyesinde Doğal Gazli ve Çift Yakıtlı Jeneratör Sistemleri projelendirme ve satışı ile, kojenerasyon sistemleri fizibilitelerinin yapım ve teklifi, dizel jeneratör setlerinin şartnamelerinin incelenmesi ve satışı gibi işlerden sorumlu Proje Mühendisi olarak görev yaptı.