Enerji Bakanlığı'ndan İdeal Kentler Zirvesi'ne destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ASİAD tarafından organize edilen İdeal Kentler Zirvesi'ne destek kararı aldı.

Enerji Bakanlığı'ndan İdeal Kentler Zirvesi'ne destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ASİAD'ın İdeal Kentler Zirvesi'ne destek verme kararı aldı. Bakan Taner Yıldız, İdeal Kentler Zirvesi'ne memnuniyetle katkı sunacaklarını söyledi.

Enerji Bakanlığı'ndan destek
Enerji yatırımları ve kalkınma sorununu çevre ile bir arada düşündüklerini belirten Yıldız, enerji verimliliğini testekleyen yeşil binalar ve ekolojik kentler gibi konulara büyük önem verdiklerini söyledi. Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenecek İdeal Kentler Zirvesi'ne memnuniyetle destek sunacakları üzerinde duran Yıldız:

"Kalkınmayı, çevre ile bir arada düşünüyoruz. Enerji kaynakları da dahil her türlü enerji verimliliği projelerini destekleyeceğiz..." dedi. 

ASİAD Başkanı Eda Ersoy, ülke genelinde ideal kentlerin nasıl olması gerektiğine ilişkin Ankara’da düzenleyecekleri İdeal Kentler Zirvesine Bakan Yıldız’ı davet etti ve katkılarını beklediklerini ifade etti. Ersoy, Zirve hakkında bilgi verirken, “Bu anlamda kentlerimize ve kentlilerimize büyük iş düşüyor. Özellikle yerel yönetimlerin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın birçok faaliyeti var, birçok katkısı oluyor. Ama biz biliyoruz ki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız bu konunun can damarı, olmazsa olmazı. Çünkü ekonomiden tarıma kadar her sektör aslında doğrudan sizinle ilişkili” dedi. Bakanlığın bu konuda birçok çalışması olduğunu belirten Ersoy,

“Akıllı şebekeler, akıllı kentler, yeşil binalar, ekolojik kentler üzerine, özellikle yatırımsal faaliyetleri destekleme, ekonominin daha hızlı ilerlemesi için yenilenebilir enerji sektöründe faaliyetleriniz var. Biz bu konuda nasıl katkı sağlayabiliriz, nasıl bakanlığımızın emrine amade oluruz diye geldik. Bu projelerde aktif olarak yer almak istiyoruz” diye konuştu.