Enerya 710 bin haneye doğal gaz sağladı!

STFA Grubu, enerji faaliyetlerini Enerya markası ile devam ettirirken, 10 yılda 430 milyon TL’lik yatırımla 710 bin haneye doğal gaz ulaştırdı

Enerya 710 bin haneye doğal gaz sağladı!

 

18 Nisan 2014 / Emlakwebtv
STFA Grubu, enerji faaliyetlerini Enerya markası altında toplarken ilk dönüşüm Denizli’de gerçekleşti. Denizli’de doğal gaz dağıtım markası olarak 7 yıldır faaliyet gösteren Kentgaz daha da büyüyen operasyonunu bağlı olduğu Enerya Grubu’nun adı ile devam ettirecek. Enerya, Denizli’den sonra Aydın ve Konya’daki doğal gaz markalarını Nisan sonuna kadar yeni markasına dönüştürürken Mayıs sonuna kadar 11 ildeki Enerya dönüşümü tamamlanmış olacak.

Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olan STFA’nın enerji şirketi Enerya daha önce Kentgaz adıyla sürdürdüğü doğal gaz dağıtım hizmetlerini artık Enerya markasıyla devam ettirecek. Denizli’nin 1 Mayıs 2014 tarihinden itibaren doğal gaz yatırım ve dağıtım hizmetlerini Enerya Markası ile sürdürülecek olması nedeniyle düzenlenen yeni marka lansman yemeği 17 Nisan 2014’te North Point Otel’de gerçekleşti.

Toplantıda konuşma yapan Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, “2003 yılından bu yana doğal gaz sektöründe Energaz adı altında sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi artık enerjide çok daha fazla büyüyerek ve yeni alanlara girerek sürdürüyoruz. Tüm enerji dünyasına yayılımımızı Enerya markası altında birleştirdik. 7 yıldır Denizli’ye Kentgaz markası ile hizmet veriyorduk, bundan böyle burada da Enerya markası ile bulunacağız” dedi.

10 yılda 430 milyon TL’lik yatırımla 710 bin haneye doğal gaz ulaştırdık
Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, 2003 yılında kurulan ve doğal gaz dağıtım lisanslarına sahip Energaz’ın bünyesinde, Antalya, Konya, Karaman, Konya Ereğlisi, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerinin doğal gaz dağıtım şirketlerinin bulunduğunu söyledi. Uzun, “Türkiye’nin 2. en yaygın doğal gaz dağıtım şirketi olarak 11 şehirde, bugüne kadar 430 milyon TL’lik yatırım ile 6500 km’lik dağıtım ağı kurduk. 10 yıl içinde hızlı bir yatırım planı ile bulunduğumuz illerde nüfusun ortalama yüzde 85’ine hizmet götürerek 710 bin aboneye ulaştık. 2013 sonu itibarıyla 1,3 milyar TL’lik ciroya ulaştık. Firmamız artık Enerya markası ile enerji sektöründe daha geniş alanda faaliyetlerini sürdürecek. Bugün burada Denizli’de ilk lansmanımızı gerçekleştiriyoruz. İki ay içinde 10 ildeki dağıtım şirketlerimizin hepsinin adı Enerya olacak” dedi.

Enerya Denizli’nin 2014 hedefi 10 bin yeni abone
Enerya Denizli Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu da Denizli’ye 7 yılda 110 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, “Denizli’de toplam 1400 km doğal gaz hattı yatırımı yaptık. Toplam 138 kişiye istihdam yarattık. Bu yıl yapacağımız yatırımla birlikte 2013 sonu itibari ile 165 bin 637 olan abone sayımızı, 2014 sonunda 179 bin 637 kişiye ulaştıracağız. Bu yıl Cumhuriyet, Honaz, Hürriyet, Haydar, Hisar, Kocabaş, Demokrasi, Barbaros, Göveçlik, Akçeşme, Gerzele, Akhan mahallelerine de doğal gaz götürüyoruz” diye konuştu.