Enerya'dan güvenli doğal gaz uyarısı

Enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalardan biri olan Enerya, yaklaşan kış sezonu öncesinde güvenli gaz kullanımı uyarısında bulundu

Enerya'dan güvenli doğal gaz uyarısı

Her yıl artan abone sayısıyla büyüme grafiğini sürdüren Enerya, kış sezonu öncesinde güvenli doğal gaz kullanımı uyarısı yaptı. Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, doğal gazın güvenli kullanımı hususunda alınacak basit tedbirlerin abonelerin mal ve can güvenliğini sağlayacağını söyledi.

Doğal gaz güvenliği nasıl sağlanır?
Doğal gaz dağıtım sektörü açısından bakıldığında abonlerin memnuniyetine odaklanmış kaliteli hizmet anlayışını devam ettirdiklerini belirten Uzun:

"Abonelerimizin kesintisiz ve güvenli şekilde doğal gaz kullanmalarının geçen senelerde olduğu gibi bu sene de sağlanması için ilgili kuruluşlarla koordineli olarak çalışıyoruz ve herhangi bir arz sorunu yaşanmasını beklemiyoruz.” dedi. Uzun, çok basit önlemlerle can ve mal güvenliğinin sağlanacağını vurgulayarak yakıcı cihazların yıllık temizliği ve yıllık bakımlarının yetkili servisler yapılması gerektiğini söyledi.

Acil durumlar için 187 Doğal Gaz Acil Hattı'nın aranması gerektiğini de hatırlatan Uzun:

"Doğal gaz kullanıcıları ömrü dolan yakıcı cihaz ve baca bağlantılarını değiştirilmeli, yakıcı cihazların bulunduğu odalarda asla uyumamalıdır. Ortamdan gaz kokusu almaları halinde öncelikle sayaç önünde bulunan ana vanayı kapatmaları, kapı ve pencerelerini açarak ortamı havalandırmaları, yakıcı cihazların tamamını kapalı konuma getirdikten sonra ortamı terk edilmelidir..." şeklinde konuştu.