Enterasys Networks Priştine havalimanı alt yapısını kazandı

Enterasys Networks, Türkiye’deki havalimanlarının ardından şimdi de Kosova Priştine Havalimanı’nın altyapı çözümünü kuruyor

Enterasys Networks Priştine havalimanı alt yapısını kazandı

3 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Priştine Uluslararası Havalimanı’nda yeni tesis edilen uluslararası terminal binası ve mütemmimlerinde uçuş bilgi sistemi, yolcu check-in ve biniş işlemlerinden, valiz teslim sistemlerine kadar her noktada Enterasys Networks’un akıllı ağ cihazlarını kullanarak, 7/24 Enterasys Networks’un kesintisiz, performanslı ve güvenli platform sağlanacak.

Limak holding, Priştine Havalimanı’nın genişletilmesi ve 20 yıllığına işletme hakkını aldı
Kosova’daki Priştine Havalimanı’nın genişletilmesi ve 20 yıllığına işletme hakkını alan Limak Holding, havalimanının IT alt yapısı için Enterasys Networks ile çalışacak. Enterasys Networks, Priştine Havalimanı’nın IP Network alt yapısından CCTV sistemine kadar kablosuz LAN ve güvenlik çözümleri de dahil olmak üzere tüm ağ işletim sistemini kuracak ve ağ yönetim çözümlerini sağlayacak.

Enterasys Networks, dünyanın önde gelen havalimanlarının IT altyapısını kurdu
Türkiye’de 1996 yılından bu yana kurumların iş ortağı olarak hizmet veren Enterasys Networks, çözümleri ile aralarında İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen de olmak üzere Dünyanın önde gelen havalimanlarının IT altyapısını kurdu. Enterasys Networks’un kuracağı hizmet platformu altyapısı ile Kosova Priştine Uluslararası Havalimanı’nın tüm BT kaynakları, ağ üzerinden güvenli bir şekilde, gerekli olduğu her yerde ve her an erişim sağlayabilecek şekilde, kesintisiz çalışan ve yüksek performanslı düzeye getirilecek.

Süalp: “sektörün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olduk”
Enterasys Networks Türkiye Direktörü Tarkan Süalp, Enterasys Networks olarak sundukları kablolu ve kablosuz şebeke altyapıları ile güvenlik ve yönetim çözümleriyle sektörün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olduklarını belirtti. Bu uzmanlıklarını havalimanlarının IT altyapı ve işletim sistemlerinde kullanılacak biçimde geliştirdiklerini belirten Süalp, Kosova Priştine Havalimanı’nın da Limak ile diğer havalimanlarında yürüttükleri başarılı işbirliğinin sonucu olduğunu söyledi.

Haziran ayında başlayacak kurulum 2013 yılı sonunda tamamlanacak
Enterasys Networks, Limak Holding tarafından yenilenerek genişletilecek ve 20 yıl işletilecek Kosova’daki Priştine Havalimanı’nın IT çalışmalarına Haziran ayında başlıyor. Havacılık ve yolcu konforu açısından en üst seviyede hizmet verecek yeni terminal binasında proje kapsamında Hava Trafik Kontrol Kulesi yeniden inşa edilirken, MEP binası ile beraber havalimanına her gün 24 saat kesintisiz, güvenilir enerji kaynağı sağlanacak. Proje çerçevesinde Toplam 49.823 m2 büyüklüğünde apron, yaklaşık 900 metrekare duty free alanı olmak üzere; toplamda 2,500 metrekarenin üzerinde ticari alan oluşturuldu.

Enterasys Networks hakkında detaylı bilgi için: www.enterasys.com