Er Yatırım Mistral Yapı ile anlaştı!

Er Yatırım ve Turizm, İzmir’in en uzun kulesinin temelini atacak olan Mistral Yapı’yla proje içindeki otel yatırımı için anlaştı

Er Yatırım Mistral Yapı ile anlaştı!

20 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Turizm sektörüne markalı otel yatırımcısı olarak giren Er Yatırım ve Turizm, İzmir’in en uzun kulesinin temelini atacak olan Mistral Yapı'yla proje içindeki otel yatırımı için anlaşma imzaladı. 300 milyon dolarlık yatırımla 10 yılda 20 otel hedefleyen firma, İzmir’in 216 metrelik en yüksek kulesinin de bulunacağı projede 8 katlı oteliyle yerini aldı.

Kömür ve denizcilik alanlarında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında bulunan Er Şirketler Grubu, kurduğu Er Yatırım ve Turizm şirketi ile markalı otel yatırımcısı olarak bir büyük projede daha yer alıyor. Türkiye’nin turizm cenneti İzmir’de 216 metre yüksekliğindeki ofis ve otelden oluşan iki kulenin temelini bu ay atacak olan Mistral Yapı, otel projesi için Er Yatırım ile el sıkıştı. Bayraklı ilçesinde inşa edilecek olan ve 2016 yılında bitirilmesi planlanan Mistral İzmir’de 8 katlı bir oteli yatırımları arasına ekleyen Er Yatırım, şehir içi otelcilikte bir numara olmayı hedefliyor.

Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, yatırım alanı olarak 3-4 yıldız aralığında şehir içi iş otelciliğini belirlediklerini kaydetti. Türkiye’nin en önemli kentlerinden İzmir’de otel yatırımlarında arz açığı olduğunun altını çizen Çelikkanat, “Buradaki potansiyeli değerlendirmek istedik. İlk otelimizi yeni kent merkezinde, Bayraklı’da yapıyoruz. Alışveriş merkezi, rezidans ve ofis alanlarının bulunduğu projede yer alıyoruz” şeklinde anlattı.

İşadamlarına özel esnek check-in fırsatı
Çelikkanat’ın verdiği bilgilere göre, 8 bin metrekare inşaat alanına sahip olan otel, 110 odalı ve tamamen şehir içi iş oteli olacak. İş adamlarının tercih edeceği, ortalama 1-1,5 gün konaklamaya yönelik, teknolojik alt yapıya sahip bir otel olarak planlanıyor. “Biz hayata geçireceğimiz otellerimizde iş seyahati yapan misafirleri hedeflediğimiz için limited alacart, esnek check-in saatleri, uçağının geç ya da erken olduğu zamanlarda yararlanabileceği birçok hizmet sunmayı önemsiyoruz” şeklinde konuşan Çelikkanat, otelin 2016 yılı sonunda hizmete girmesini öngördüklerini kaydetti.

Portföylerinde adet olarak ağırlıklı dilimin İstanbul’da olacağının altını çizen Çelikkanat, İzmir dışında Eskişehir, Konya, Mersin, Gaziantep, İzmit, Çanakkale, Adana, Mardin, Diyarbakır, Trabzon gibi potansiyeli yüksek Anadolu kentlerinde de arazi geliştirmeyi sürdürdüklerini kaydetti.  İzmir’in yükselen semtleri arasında sayılan Bayraklı’da inşa edilen Mistral İzmir; otel, rezidans ve ofis içeriyor. Toplamda 110 konutun bulunduğu kulelerde, 153 ofis yer alacak. Tamamen yeşil bina olarak tasarlanan kulelerde, ofis ile konut arasındaki podyumda yeşil bir çatı oluşturulacak ve bu podyumda oyun alanı, peyzaj, havuz ve teras yer alacak. Toplam arsa alanı 13 bin 923 metrekare olan projenin inşaat alanı ise 122 bin metrekare olacak.