ERA Gayrimenkul 2016'ya dev işbirlikleriyle giriyor

ERA Gayrimenkul 2015 yılını Microsoft ve Findeks anlaşmalarıyla tamamlamaya hazırlanıyor.

ERA Gayrimenkul 2016'ya dev işbirlikleriyle giriyor

2015 yılını yeniden yapılanma çalışmaları, eğtiim ve seminer gibi sosyal sorumluluk faaliyetleriyle atlatan ERA Gayrimenkul, 2016'ya sektör uzmanlarının bir araya geldiği TEMARA etkinliklerinde teknoloji devi Microsoft ve Findeks ile imzaladığı işbirliği anlaşmalarıyla girmeye hazırlanıyor.

ERA Gayrimenkul'den dev teknoloji işbirliği
Altyapı ve teknoloji alanında önemli atılımlara imza atan ERA Gayrimenkul Türkiye, Microsoft anlaşmasıyla, ERA Gayrimenkul danışmanlarına ofise gitmeden tüm işlerini mobil cihazlar üzerinde yürütebilme şansı sunacak. Findeks işbirligi ile ilk kez kiracı ve alıcının kredi notlarını satım ve kiralama gerçekleştiren taraflarla paylaşmaya hazırlanan ERA, böylece kredi notları, risk raporu ve çek raporu gibi önemli Findeks avantaşlarından da yararlanmış olacak. 

ERA'nın imzaladığı anlaşmalarla ilgili bilgi veren ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, gayrimenkul sektör danışmanlarının en önemli görevini sürekli sahada olmak olarak tanımladı. Ofise gelmeleri her zaman vakit kaybı olan danışmanlara yönelik olarak geliştirilen Microsoft işbirliğinin önemine dikkat çeken Ekşioğlu:

"‘Microsoft 360’ ile birlikte danışmanlarımız sunumlarını, portföylerini, yazışmalarını mobil cihazlardan yapabilecek. Bu, aslında bizim sektörümüz için devrim niteliğinde bir çalışma." dedi. 

Findeks işbirliğinin de değişen kredik notları ve karşıdaki kişinin borcunu nasıl ödeyebileceğini göstermesi açısından önem taşıdığını belirten Ekşioğlu, yöntemin aynı zamanda kişinin borcuna sadık bir insan olup olmadığını da ortaya çıkardığını vurguladı. Ekşioğlu:

"Bu işbirliği sayesinde çok daha güvenli, çok daha transparan bir servis vermek istiyoruz. " dedi.