Era Türkiye büyümeyi sürdürüyor

İkisi İstanbul’da, diğer ikisi de İzmir’de ve Bodrum’da olmak üzere 4 franchise ofisi hizmete sokan ERA Türkiye büyümeye devam ediyor

Era Türkiye büyümeyi sürdürüyor

İkisi İstanbul'da, biri İzmir'de ve biri de Muğla Bodrum'da olmak üzere 4 franchise ofisi hizmete sokan şirketin toplam ofis sayısı 30'a ulaştı. Yılsonu hedefi ise 40 franchise ofise ulaşmak.

Ev satmak yetmez, danışmanlık kelimesinin içi dolu olmalı
Gayrimenkul danışmanlığı sektörünün, Türk konut sektörünün gelişimine paralel olarak büyüdüğünü söyleyen ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, danışmanlık kelimesinin geniş bir anlamı olduğunu söyledi. Baygan: 'Bugün Türk konut sektörünün artık dünyada bilinen ve tanınan bir gerçek olduğunu biliyoruz. Türk gayrimenkul danışmanlığı sektörü de büyük bir gelişim sürecinde. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Sadece ev satmakla gayrimenkul danışmanı olmazsınız. Olsanız da, kısa vadeli olur. Gayrimenkul danışmanlığı, bilgi birikimi ve tecrübe isteyen ve kendinizi sürekli yenilemeniz gereken bir meslek dalı. Biz, franchise ofislerimize ERA Akademi ile sürekli destek veriyoruz. Sadece tabela vaat eden bir franchise sistemi değiliz. Biz, sadece ev ya da ofis satan bir şirket değil, paydaşlarımızı ve yatırımcılarımızı aynı zamanda yönlendiren bir yapıyız. Aksinin olması mümkün değil, çünkü arkamızda küresel anlamda sektörün en büyük oyuncularından Global bir marka olarak ERA var. Bu tecrübeyi kendi sektörümüzde avantaja dönüştürüyoruz.'

Yılsonu hedefi 40 franchise ofis
ERA Türkiye'nin planlı bir şekilde büyüdüğünü söyleyen Baygan, "Bu son 3 ofisimizle toplam sayımız 30 oldu. Devam eden görüşmelerimiz ve müzakere süreçlerimiz var. Kasım ve Aralık'ta yapacağımız yeni anlaşmalarla ofis sayımızı 2014 itibarıyla 40'a çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

ERA Türkiye'nin son üyeleri
ERA Türkiye, ikisi İstanbul'da, biri İzmir'de olmak üzere 3 franchise ofisini de hizmete soktu. İstanbul Ataşehir bölgesinde faaliyet gösterecek olan ERA Damla Ofisi brokerı Oğuz Kömürlü, uzun yıllar bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde çok uluslu firmalara danışmanlık hizmeti verdi. Profesyonel deneyimlerini Ataşehir bölgesinin başarılı ofislerinde gayrimenkul danışmanlığı ve Brokerlık yaparak sektöre aktarmayı sürdürüyor. İstanbul Maltepe'de hizmete giren ERA Armada ise Ümit Davaz ve Ülkü Aşçı tarafından yönetilecek. Yabancıya konut satışında Türkiye'nin en hareketli bölgelerinden biri olan İzmir'de ise ERA Arca hizmete girdi. Mavişehir bölgesinde açılan yeni ofisin brokerı Caner Ataca. Dünya çapında Turizm merkezi haline gelen Bodrum ofisinin brokerı M.Erçin Sandalcı ise mimarlık görevinin ardında 2009-2014 yılları arasında Akbük belediye Başkanlığı'da yaptı.

Firma Bilgisi: Era Türkiye