ERA Türkiye'den 'dönüşüm' semineri

ERA Türkiye, 3 Mart Salı günü İzmir'de "Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları Semineri" düzenliyor.

ERA Türkiye'den 'dönüşüm' semineri

ERA Türkiye, 3 Mart Salı günü İzmir'de "Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları Semineri" düzenliyor. ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan'ın da katılımıyla 3 Mart 2015 Salı günü Ege Bölgesi Sanayiciler Odası (EBSO)'nda düzenlenecek "Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları Semineri"nde kentsel dönüşüm ve gayrimenkulde girişimcilik konuları masaya yatırılacak.

Era Türkiye'den İzmir'e dönüşüm ve girişimcilik semineri
İzmir ve bölgesinin son 10 yılda gayrimenkul hareketliliği konusunda dramatik gelişimler gösteren illerin başında yer aldığını belirten ERA Türkiye Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Kadir Tümen,

'Özellikle şehre olan göçün nitelikli olarak artması ve bu doğrultuda konut ihtiyacının artması ile ulaşım imkanlarının kolaylaşması şehri Ege Bölgesinin cazibe merkezi haline getirdi. Son 10 yılda İzmir ilinde konut satın alım endeksi 21.12'den 50'ye yükselerek yüzde 150'lik bir gelişim gösterdi. Buna paralel 2003 yılında satış metrekare fiyatları ortalamada 800 TL iken günümüzde bu bedel yüzde 100'ün üzerinde bir artış ile 1667 TL'ye ulaştı. Kiralamalardaki metrekare fiyatlarına baktığımızda ise yine 2003 yılında olan metrekare kiralama fiyatının 3.54 TL, 2014'te ise 7.54' e çıkarak yüzde 100'ün üzerinde katlandığını görmekteyiz. Geçmiş senelerde İzmir'de gayrimenkul yatırımcıları da yapmış oldukları yatırımların geri dönüş sürelerine bakıldığında karlı gözükmekteler. Nitekim bir gayrimenkulün kira çarpanı düşünüldüğünde geri dönüş süresi 22,64 yıl iken 2014'e sonunda bu rakam 18.54 yıl.' dedi.

 

Firma Bilgisi: Era Türkiye