ERA Türkiye’den girişimcilere fırsatlar

ERA Türkiye, gayrimenkul danışmanlığı ve hizmetleri alanında bayilikler veriyor. Şirketin hedefi, ilk yıl 30, 5 yıl içinde ise 200 franchise sözleşmesi imzalamak

1 Şubat 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş
Dünyanın lider gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden ERA, Can Ekşioğlu'nun girişimi ile Aralık 2012’de Türkiye'de faaliyete geçti. ERA Türkiye, başta İstanbul olmak üzere, ülke genelinde gayrimenkul danışmanlığı ve hizmetleri konusunda bayilikler vererek, franchise sistemi ile büyümeyi hedefliyor.
ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, www.emlakwebtv.com Genel Yayın koordinatörü Bülent Yoldaş’ın sorularını yanıtladı.
ERA’nın 1971 yılında ABD’de kurulan dünya çapında bir bilinirliğe sahip bir şirket olduğuna değinen Can Ekşioğlu, 3000’i aşkın ofisi, 38.000’den fazla broker ve gayrimenkul danışmanı ile hizmet veren, gayrimenkulün küresel markası ERA’nın Türkiye haklarını aldıklarını kaydetti. Henüz ERA Türkiye’nin faaliyete geçmesinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen 10 franchise sözleşmesi imzaladıkları bilgisi veren Ekşioğlu, sadece İstanbul’dan değil İstanbul dışından da talep gördüklerini anlattı. Ekşioğlu, hedeflerinin nicelikten çok niteliksel büyüme olduğuna vurgu yaparak, ilk sene için 30, 5 yıl içinde ise 200 tane franchise hedeflediklerini söyledi.

İstanbul için franchise bedeli 15 bin dolar
Ekşioğlu, ERA’nın tüm pazarlarında lansman dönemi fiyat uygulaması olduğunu belirterek, ilk altı aylık dönemde İstanbul için franchise bedeli uygulamasının 15 bin dolar olduğunu kaydetti.

Firma Bilgisi: Era Türkiye