ERA Türkiye logosunu değiştirdi

ERA Türkiye, yeni logosu ile yeni nesil bir marka algısı yaratmayı hedefliyor.

ERA Türkiye logosunu değiştirdi

ERA Türkiye, logo değişimine gitti. ERA ABD'de 2014 yılı itibari ile değişim başladı ve tüm ülkelerde değişim devam ediyor. ERA Türkiye'de, dinamik, yenilikçi, modern, enerjik ve yeni nesil bir marka algısı ile ERA markasını geleceğe taşımayı hedefliyor.

ERA'nın yeni logosu
Yeni logo çalışması ambleminde biçim olarak 2 parça çatı ağırlıklı sembolik bir anlatımdan oluşuyor. ERA'nın gelecek vizyonunu sembolize eden amblemin renkleri konut rengi olan kırmızı ve daha koyu bir bordo tonundan oluşuyor. Logonun tipografisi seçilirken amblemde dikkat edilen global, güçlü duruşa uygun olacak bir yazı karakteri olmasına dikkat edildi ve logo üzerinde yatay konumlandırma amblemle uyumlu şekilde tasarlandı.

ERA standartları ve temeli korunarak müşteri ve hizmet odaklı yaklaşımın sürdürüleceğini ileten ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, "Yenilikçilik yaklaşımın markadan başlatıldığı bir dönemde biz de ERA Türkiye olarak bu global değişime ayak uydurmak istedik. ERA Türkiye olarak hızla büyürken, yenilenen logomuz da bu değeri ve ERA Global markası ile organik bağımızı güçlendiriyor. Yeni logomuz hedeflenen amacımızı ortaya koyuyor." dedi. 

Firma Bilgisi: Era Türkiye