ERA Türkiye'den Kıbrıs'ta dev buluşma

ERA Türkiye 12-14 Nisan tarihleri arasında Kıbrıs'ta gayrimenkul danışmanlığı sektörünün en büyük buluşmalarından birini gerçekleştirdi

ERA Türkiye'den Kıbrıs'ta dev buluşma

""ERA Türkiye, broker ve gayrimenkul danışmanlarını 12-14 Nisan tarihleri arasından Kıbrıs'ta bir araya getirdi. Açılış konuşmasını ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan'ın yaptığı ERA IBC Türkiye 2016'ya , ERA Global ve ERA Türkiye'nin üst düzey yöneticileri katıldı. 

"2015 oldukça zor bir yıl oldu"
Etkinlikte bir konuşan ERA Türkiye Yönetim kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, 2015 senesinin herkes için zor geçtiğini, Haziran ve Kasım ayında yaşanan seçimler, politik ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle TL'nin dolar karşısında yüzde 25 düzeyinde değer yitirdiğini vurgulayarak:

ERA Türkiye'den Kıbrıs'ta dev buluşma

"Biz, bu süreçteki stratejimizi mevcudu korumak üzerine kurguladık. Ancak mevcudu korurken de ekibimizi güçlendirdik ve başarılarımız için yol haritası çizdik. Yeni ekibimiz ile planladığımız yatırımlar da art arda hayata geçmeye başladı." ifadelerini kullandı. 

Microsoft anlaşması
Microsoft ile yapılan anlaşma ile ERA danışmanlarının mobil çalışma imkanına kavuştuğunu ve Findeks anlaşması sayesinde de kredi kayıt bürosu bilgilerinin paylaşılma olanağının doğduğu bilgisini de veren Ekşioğlu:

"2016 yılında bizleri neler bekliyor diye bakarsak, Emlak Komisyon Yasası’nı bekliyoruz, akademi ve MEB onaylı eğitimlerimiz ile buna uzun zamandır hazırlanıyoruz.  2016 yılında da yatırımlarımıza hızla devam edeceğiz. Türkiye’nin en bilinir ve güvenli markası olmak yolunda ilerleyeceğiz..." dedi.

Aaron Sansoni'den sunum
Etkinlikte satış eğitiminin can alıcı noktaları hakkında da bir sunum yapan  Aaron Sansoni, satış başarısının "kendini işe adamaktan" geçtiğini söyledi. Sansoni, Türkiye'de satılığı çıkan evlerin yüzde 70'inin sahibinden satılık olduğunu vurgulayarak:

ERA Türkiye'den Kıbrıs'ta dev buluşma

"Ekonominiz 3 ay içinde yüzde 3 büyüdü, ülkenizde gayrimenkul danışmanlığı için çok büyük fırsatlar söz konusu” dedi,