ERA'dan "dersimiz Ankara" semineri

ERA Gayrimenkul "Ankara'da gayrimenkul danışmanlığı sektörü ve franchise" konulu seminerinde, Ankara konut piyasasının avantajllarını anlattı

ERA'dan

Verdiği ücretsiz eğitim ve seminerlere devam eden ERA Türkiye son olarak Ankara konut piyasasının avantaj ve potansiyelini anlatan bir etkinliğe imza attı. "Kendi İşine Sahip Olmaya Hazır mısın?" sloganıyla devam ettiği seminerinde Ankara konut sektörünü değerlendiren ERA Gayrimenkul seminerine kayıt yaptıranlar aynı zamanda DISC Kişilik Envanteri'nin de sahibi oldu. 

ERA Gayrimenkul'den: Dersimiz Ankara
ERA Gayrimenkul Türkiye Franchise Satış Yöneticisi Caner Öner tarafından verilen seminerde Ankara Pazarı'nın potansiyelini değerlendirdi. Sadece Eskişehir yolu boyunca uzanan binalarda değil, Çayyolu, Ümitköy ve Yaşament'te yer inşaat firmalarının da yüksek kalitede inşaat malzemesi kullandığını söyleyen Öner: 

"Ankara'da modern, çoğunlukla geniş sosyal merkezlere ve yeşil alanlara sahip konut projeleri ön plana çıkıyor. Özellikle Yaşamkent gibi gelişimi sürekli olarak artan bir grafiğe sahip olan semtlerde, yatırımcının dönemsel krizleri çok iyi kullanması gerekiyor..." dedi.

Çayyolu'nun değeri artıyor
Konut projesi reklam ve afişlerinin neredeyse her dört beş adımda bir karşımıza çıktığını ve inşaat çalışmalarının yarattığı olumsuzluk halinin "yapılan yatırımın" göstergesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini anlatabilmeyi başarmanın üzerinde de duran Öner:

"Projeler Çayyolu’nun hem değerini artırıyor hem de evini satmak ya da kiralamak isteyenlere bir bakıma olanak sağlayıp yeni bir kapı açıyor diyebiliriz. Özellikle bu dönemde piyasanın işleyiş istatistiklerine baktığımızda geçen seneye göre satış oranının Ankara genelinde düştüğünü, fakat hali hazırda yükseliş döneminin de kapıda olduğunu öngörmekteyiz" dedi.