Erdemir Grubu "yeni" merkezine taşındı

İstanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanan En Büyük 500 listesinin ilk 10'unda iki şirketiyle yer alan Erdemir, Batı Ataşehir'deki yeni genel merkez binasında faaliyete başladı

Erdemir Grubu

Erdemir Grubu, Batı Ataşehir'de yeni genel merkez binasına taşındı. İstanbul Sanayi Odası tarafından her sene hazırlanan En Büyük 500 Şirket listesinin ilk 10'unda iki şirketi İsdemir ve Erdemir'le yer alan grubun yeni binası için düzenlenen davete iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Erdemir5 yıllık dev hedefi
Davette bir konuşma yapan Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, İSO 500'ün ilk 10'unda iki şirketi ile yer alan ve Forbes 2000 listesine giren bir kaç Türk şirketinden biri olarak Erdemir'in önümüzdeki 5 yıl içinde tüm paydaşlarıyla maksimum değer üreten bir firma haline geleceğini söyledi. Pandır: "Hedefimiz dünya klasında bir şirket olmaktır..." dedi. 

Erdemir'in yeni merkezi ve çevreci özellikleri
Erdemir Grubu'nun 50. yılında hizmete giren Batı Ataşehir binası, şirket içindeki tüm birimlerin ortak karar alma süreçleri hesaba katılarak projelendirildi. 

Tamamen açık ofis planına geçilen Erdemir Grubu yeni genel merkez binasında ortak serbest çalışma alanları, telefon odaları ve kütüphane gibi alanlar her katta yer alıyor. Yazıcı ve benzeri aletlerin sayısının azaltılıp çevresel etkinin en aza indirildiği binada ayrıca tüm çalışanların taşınabilir bilgisayarları ve geniş kablosuz internet erişimi sahibi olmasına dikkat edildi. Artan sosyal alanlarla birlikte masa başında olma zorunluğundan uzak özgür bir ofis yapısı tasarlandı. Ses yalıtımı, anti alerjik halı ve gözleri yormayan özel aydınlatma sistemleri gibi birçok ayrıntıyla çalışma ergonomisi en üst düzeye çekildi.

Sanat ve Spor İçin Özel Alanlar
Erdemir Grubu’nun geçtiğimiz günlerde düzenlediği Çelik ve Yaşam Heykel yarışmasında dereceye giren eserlerin de sergilendiği özel bir alana sahip olan binada giriş alanlarına konumlandırılan; cafe ve rekreasyon alanlarıyla da bağlantılı toplantı odaları sayesinde kesintisiz iş akışı hedeflendi. Yapılan anketler sonucu belirlenen istekler doğrultusunda; kuaför, kuru temizleme, büyük bir kütüphane alanı ve kurum kültürü için proje çalışma odası ile hobi alanları oluşturuldu. Ayrıca yaklaşık 20 kişinin aynı anda faydalanabileceği bir spor alanı tasarlandı. Yangın ve güvenlik açısından en ileri teknolojilerle donatılan binada A++ enerji verimliliği standartlarında bir iklimlendirme sistemi kullanıldı. 

 

Firma Bilgisi: Erdemir