Erdoğan'a yakın semtler tavan yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a geldiğinde ikamet edeceği ve büro olarak kullanacağı belirlenen mekanlara yakın semtlerde konut fiyatları hızla yükseldi

Erdoğan'a yakın semtler tavan yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a geldiğinde kalacağı açıklanan Vahdettin Köşkü ve Beylerbeyi Sarayı gibi mekanlara yakın beldelerde konut fiyatları hızla yükseldi. Erdoğan'ın ulaşımını kolaylaştırmak için düzenlenen kavşak, yol genişletme ve düzenleme çalışmaları kiralık ve satılık ev fiyatlarının artmasına neden oldu. 

Merkez Beylerbeyi ve Çengelköy
Cumhuriyet Gazetesi'nden Şehribah Kıraç'ın haberine göre, Erdoğan'ın İstanbul'da konaklayacağı mekanlara yakınlığı nedeniyle konut fiyatlarında hareketlilik yaşanan merkezlerin başında Beylerbeyi ve Çengelköy geliyor. Bu bölgelerde konut fiyatlarının artma nedeni olarak, kavşak ve yol genişletme ve düzenleme çalışmalarına ek olarak, devlet erkanının da Erdoğan'a yakın olmak amacıyla ev satın almaya başlaması gösteriliyor. Devlet erkanının özellikle Güzeltepe, Kirazlıtepe gibi ikincil mekanların yerine Beylerbeyi ve Çengelköy'de yalı ve tarihi bina arayışına girdiği belirtiliyor.

Beylerbeyi Sarayı

Bir ayda 550 binden 650 bin'e
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun,  Beylerbeyi'nin merkezinde vasati olarak 100 metrekare büyüklüğündeki bir evin, bir ay içerisinde 550 bin TL'den 600-650 bin TL'ye yükseldiğini belirterek: 'Belirtilen güzergahtaki emlaklarda yaşanan bu yoğun talep konutta da hareketlilik yaşanmasına neden oldu. Bu nedenle 3+1 daireyi Beylerbeyi ve Çengelköy'ün merkezinde en az 3.000 TL'den az bir ücrete kiralamak olası değil.' ifadesini kullandı. 

Bölgede konut fiyatlarının önümüzdeki dönemde daha da yükselmesi bekleniyor.

Firma Bilgisi: Tav