Erguvan İnşaat yeni projesinin lansmanını Eylül'de yapacak

Erguvan İnşaat Kurtköy'de hayata geçireceği 5. projesinin lansmanını Eylül ayında yapmayı planlıyor.

Erguvan İnşaat yeni projesinin lansmanını Eylül'de yapacak

Erguvan İnşaat, Kurtköy'deki beşinci projesi için geri sayımı başlattı. 12 bin kişi üzerinde gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre şekillenen projenin lansmanının Eylül ayında yapılması planlanıyor. 

Metrekare fiyatları 3.300 TL'den başlayacak
Detayları Eylül ayında kamuoyu ile paylaşılacak olan Erguvan İnşaat'ın yeni projesinde metrekare fiyatlarının da 3.300 TL'den başlayacağı açıklandı. Ön talep sürecinin başladığı proje Teknopark'a olan yakınlığı ile önemli bir kiralama avantajı taşıyor.

Kurtköy'de konut talebi yükseliyor
Projenin Ankara Caddesi üzerinde yükseleceğini belirten Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, üniversite öğrenci ve öğretim görevlileri, Teknopark çalışanları ile Havaalanı çalışanlarını da içine alan geniş bir kitlenin projeden faydalanacağını söyledi. Kurtköy'de istihdam edilen kişi sayısının 5 sene içinde 150 bine ulaşacağı bilgisini veren Maraşlı:

"Oysa şu anda proje aşamasında olan konutlar bile tamamlandığında en fazla 30 bin konut stoku oluşacak. Dolayısıyla halihazırdaki üretim konut talebine yetişemeyecek.Zaten şu anda bile Kurtköy’de konutların yatırımlarının değerlenme oranı İstanbul ortalamasının üzerinde. 5 yıl sonra iyi bir yatırım primine sahip olmak isteyenlerin bugün buradaki fırsatları kaçırmaması gerekiyor…” şeklinde konuştu.

 

Erguvan İnşaat yeni projesinin yeni lansmanını Eylül'de yapacak

 

Detaylarına müşterilerin karar verdiği proje
Kurtköy'deki 5. projesi için Ocak-Nisan 2016 döneminde kamuoyu ile eğilim yoklama çalışması gerçekleştiren Erguvan İnşaat, 12 bin kişiye ulaşmış ve fikirlerini almıştı.Araştırma sonucunda projenin yalnızca isminin değil, mimari özellikleri ve konut tiplerinin de ayrıntılarına karar verilmişti.

Firma Bilgisi: Erguvan Inşaat