Erguvan İnşaat'tan Kurtköy'e yeni proje

Erguvan İnşaat'ın 12 bin kişiye sorarak şekillendirdiği yeni projesi Kurtköy'de yükselecek. Projenin lansmanı Eylül ayında yapılacak

Erguvan İnşaat'tan Kurtköy'e yeni proje

Erguvan İnşaat'ın 12 bin kişiye sorarak şekillendirdiği yeni projesi Kurtköy'de yükselecek. Erguvan Kurköy projesinin lansmanı Eylül ayında yapılacak. Ön talep süreci başlayan rezidans projesinin metrekare fiyatları 3 bin 300 TL'den başlıyor. 

İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki Göktürk'ü olmaya aday Kurtköy, Erguvan İnşaat ile yeni projesine kavuşuyor. Eylül ayında lanse edilmesi planlanan projenin detayları da Eylül ayında açıklanacak. Erguvan İnşaat'ın bölgedeki 5. konut projesi olma özelliği taşıyan Erguvan Kurtköy projesi, Teknopark'a yakınlığından dolayı kiralama garantisi de sunuyor. 

Detayları müşteriler belirledi

Erguvan İnşaat Kurtköy projesi Ocak-Nisan 2016 dönemleri arasında yapılan eğilim yoklamasında 12 bin kişinin katılımı ile belirlendi. Projenin yalnızca adı değil, mimari özellikleri, konut tipleri gibi pek çok özelliği buradaneolsun.com üzerinden yapılan yoklama ile kararlaştırıldı. 

Ankara Caddesi üzerinde kurulan yeni projenin üniversite öğrenci ve öğretim görevlileri, Teknopark çalışanları, havaalanı çalışanları gibi geniş ve önemli bir kitlenin ihtiyacına yönelmesi bekleniyor. Projenin yer aldığı 10 dönümlük arazinin 5 kilometre yarıçapında 5 üniversite kampüsü ve 11 büyük firmanın genel merkezi bulunuyor. 

 

Erguvan İnşaat'ta Kurtköy'e yeni proje

 

Sabiha Gökçen'in büyümesiyle yolcu sayısı artacak

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın büyümesi ve Teknopark'la müteahhitlerin ilgi gösterdiği bölge haline gelen Kurtköy'de araziler de giderek azalıyor. Erguvan Kurtköy projesi arazisi de bölgedeki son büyük ve imarlı arsa olması nedeniyle büyük önem kazanıyor. 

Bölgede konumlanan Sabiha Gökçen havaalanı 12 milyon yolcu taşıyarak 55 bin kişiye iş veriyor. 2018'de açılacak ikinci pistle büyük uçaklara da iniş yapma hakkı sağlanacak. Böylece toplam istihdam 120 bine çıkacak, bunun en az 15 bini Kurtköy bölgesinde yaşayacak beyaz yakalılar oluşturacak.

Firma Bilgisi: Erguvan Inşaat
Proje Bilgisi: Erguvan Kurtköy Projesi