Erkanlı İnşaat, İstanbul’u dönüştürmeye geliyor

Ankaralı Erkanlı İnşaat, İstanbul’da uygulanacak olan kentsel dönüşüm projelerinde yer alacaklarını belirtti

3 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Ankara’da, 1998 yılında kurulan ve inşaat sektöründe hizmet veren Erkanlı İnşaat, hedefine İstanbul’daki dönüşüm projelerini de ekledi . Erkanlı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, Ankara’da Erkanlı Monza Residence projesine devam ettiklerini belirterek, İstanbul’da farklı bir strateji izleyeceklerini ve sadece kentsel dönüşüm projelerinde yer alacaklarını söyledi. İstanbul’un birçok bölgesini incelediğini ve ne yapacağını belirlediğini anlatan Erkanlı, “Projelerin yoğun olduğu lokasyonlarda olmayacağım. İstanbul’da sadece kentsel dönüşüm yapacağız” dedi. Yeni yasanın dönüşümün önünü açtığını vurgulayan Erkanlı, “Mecidiyeköy, Kağıthane ve Göztepe’de görüşmelerimiz sürüyor. İki yer ile ön anlaşma yaptık. İstanbul’da 100-150 konutluk dönüşüm projeleri yapacağız” diye konuştu.

Erkanlı Monza Residence’ın ilk 115 dairesinde satışlar yüzde 50

Erkanlı, Ankara’daki Erkanlı Monza Residence’ın İncek Ted Koleji’nin yanındaki 75 dönümlük arazi üzerinde yapıldığını belirterek, ilk etapta 115 daire olan projenin 2 ay önce satışa çıktığını ve konutların yüzde 50’sinin satıldığını açıkladı. İnşaatın yeni başlamasına rağmen bu satışların çok iyi olduğuna vurgu yapan Erkanlı, “Projenin lokasyonu çok iyi. Tasarıma da önem verdik, Mimar Bünyamin Derman ile çalıştık. Ergonomik evler yaptık ve fiyatları da çok uygun tuttuk” dedi.

Erkanlı, projede 78 metrekarelik daireleri 180 bin liradan satışa çıkardıklarını anlatarak, “Normalde 2 bin 450 lira ama bizi takip eden yatırımcılar olsun istiyoruz. Bu nedenle fiyatları çok uygun tutuyoruz. İlk daire alanların yüzde 65 kazanmasını öngörüyoruz” açıklamasını yaptı.

Site maliyetlerini rüzgar enerjisi düşürecek

1+1 ve 2+1’ler 3+1 ve 4+1’ lerden oluşan Monza Residence’ın arazisindeki esen rüzgârdan faydalanmak için rüzgâr gülü koyduklarını ifade eden Erkanlı, “Bu sayede projede rüzgâr enerjisini kullanacağız. Ortak alanların elektriği bu şekilde sağlanacak. 10 metre yükseklikteki rüzgâr gülü sessiz çalışacak ve kimseyi rahatsız etmeyecek. Böylece  site maliyetleri de düşecek” dedi.