Eroğlu İnşaat'a BAE’den 700 konutluk teklif

Cityscape Dubai fuarına ilk kez bu yıl katılan Eroğlu Gayrimenkul, Skyland ve Harmony Towers projeleri için yatırımcılardan teklif aldıklarını belirtti

Eroğlu İnşaat'a BAE’den 700 konutluk teklif

09 Ekim 2013 / emlakwebtv
Dubai'deki Cityscape 2013 fuarının en büyük ikinci katılımcı ülkesi Türkiye Arapların ilgi odağı oldu. Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları Türk firmalardan blok ve proje satın almak istedi. Bunun için ön anlaşmalar dahi imzalandı. Bu tekliflerden birini de Eroğlu İnşaat aldı. Cityscape Dubai fuarına ilk kez bu yıl katılan Eroğlu Gayrimenkul, Skyland ve Harmony Towers projelerini tanıttı.

Eroğlu: “Skyland projesinin tamamına bir yatırımcıdan teklif aldık”
Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Seyrantepe’de yer alan karma proje Skyland İstanbul’daki konutların yüzde 30’unu ofislerin de yüzde 15’ini sattıklarını ifade eden Eroğlu, “Körfez’e bireysel satış yapıyorduk, daha fazla ilgi çekmek için fuara katıldık” dedi. Eroğlu, Skyland İstanbul’da yer alan otel için de Körfez’den bir otel zinciriyle de görüştüklerini söyleyerek Skyland projesinin tamamına bir yatırımcıdan teklif aldıklaını açıkladı. 1000 konutluk projenin 300'ü halihazırda satılmıştı. Geri kalan 700 konut için bir teklif aldıklarını açıklayan Eroğlu, ön konuşmaları yaptıklarını, yakın zamanda satış ile ilgili açıklama yapabileceklerini söyledi. Şirketin sattığı 300 konutun 50'sinin de Arap coğrafyasındaki yatırımcıların aldığını kaydeden Eroğlu, ilk kez geldikleri fuarda gördükleri ilginin beklenenin çok üzerinde olduğunu söyledi. Şirket 350 konutluk Bursa'daki projede de 120 konutun satışını gerçekleştirdiklerini, bundan 70milyon lira gelir edle ettiklerini söyledi. Şirketin Seyrantepe'deki 300 konut satışından elde ettiği gelir de 200 milyon lirayı geçti. Skyland'dan toplamda 1 milyar liraya yakın gelir beklediklerini söyleyen Eroğlu, inşaat sektöründeki durgunluktan Eroğlu'nun etkilenmediklerini kaydetti.

Firma Bilgisi: Eroğlu Inşaat