ERSA mobilya Orgatec Fuarı'nda

ERSA Mobilya, 21-25 Ekim 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Uluslararası Ofis Yönetim ve İç Tasarım Fuarı-ORGATEC 2014’e katılacak

ERSA mobilya Orgatec Fuarı'nda

Türkiye ve dünyada, kurumsal ofisler, oteller ve kamusal alanlarda mobilyalar tasarlayan ve üreten ERSA Mobilya, 21-25 Ekim 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Uluslararası Ofis Yönetim ve İç Tasarım Fuarı-ORGATEC 2014’e katılacak.

7. kez katılacak
ORGATEC Fuarı’nın ofis mobilya sektörü için dünya çapında öneme sahip olduğunu ifade eden ERSA Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata, fuara bu yıl 7’nci kez katılacaklarını kaydetti.

Dünyanın önde gelen ofis mobilya markalarının en yeni ürünlerini sergileyeceği fuar kapsamında kurulacak ERSA Mobilya standında çok sayıda ürün sergileneceğini bildiren Ata:

'Uluslararası alanda çalışmalara imza atan bir firma olarak, ofis mobilyasının kalbinin attığı ORGATEC 2014 fuarında Türkiye’yi temsil eden firmalardan olmak bizim için oldukça gurur verici. Fuarda, 2015 yılında ortaya çıkaracağımız yeni konseptimizin lansmanını yapacağız. Ayrıca, yeni Wall dolap, Erdem Akan ve Boğaç Şimşir’le hazırlanan Boxer Grubu ve Alman PE International firması ile sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalar sonucu hazırlanan Ersa Green Line serisinin lansmanını da ORGATEC’de gerçekleştireceğiz. Bunların yanında Ece Oğuz Yalım tasarımı Frame ve Twins ürünleri de sergilenecek.' dedi.

Belgelseller de gösterilecek
Fuarda yalnızca mobilya sergilemeyeceklerinin altını çizen Ata, İKSV Tasarım Bienali kapsamında ERSA Mobilya’nın Kültürel ve Sosyal Sorumluluk markası olan “Box in a Box Idea”ın hazırladığı belgesellerin de ORGATEC’de gösterileceğini vurguladı.

'Tekrarsız' başlığı altında çekilen belgesellerin unutulmaya yüz tutan meslek gruplarını anlattığını ifade eden Ata, şunları söyledi:

'ERSA Mobilya olarak, sadece mobilya üretimi ile uğraşmıyoruz. Kültür sanat aktivitelerine de geniş zaman ayırıyoruz. Bu yıl 1 Kasım-14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul’da ikinci kez düzenlenecek İKSV Tasarım Bienali’nin ‘Gelecek artık eskisi gibi değil’ temasını tekrar yorumlayarak Anadolu’da bulunan ve unutulmaya yüz tutmuş zanaat ve zanaatkârları konu alan ‘Tekrarsız’ belgesel serisini hazırladık. Bu belgeselleri de ilk kez ORGATEC’de gösterime sunacağız.'