Erzincan Çukurkuyu Toki başvuruları 30 Haziran'da sona eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından açık satışa sunulacak olan 5 adet konutun bulunduğu Erzincan Çukurkuyu Toki başvuruları 30 Haziran'da sona eriyor

Erzincan Çukurkuyu Toki başvuruları 30 Haziran'da sona eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından açık satışa sunulacak olan 5 adet konutun bulunduğu Erzincan Çukurkuyu Toki başvuruları 30 Haziran'da sona eriyor. Erzincan Çukurkuyu projesi kapsamında bulunan konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası aracılığı ile yürütülecek ve Temerküz Şube Erzincan Merkez şubesi olacaktır. 

30 Haziran'da sona erecek olan Erzincan Çukurkuyu Toki konutları başvuruları ilgili bankanın Erzincan Merkez şubesi tarafından kabul edilecek. Projede yer alan konutların satış fiyatları 102 bin 623 TL ile 125 bin 14 TL arasında değişiklik gösteriyor. 

Toki Erzincan Çukurkuyu konutlarında konut alıcılarının; 

* T.C. vatandaşı olması, 
* Erzincan il nüfusuna kayıtlı olması veya Çukurkuyu ilçesi sınırları içinde en az 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekiyor. 
* Satış aşamasında, bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına  yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 
* Konut alıcısının, kendisine, eşine ve / veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir bağımsız konut bulunmadığına daire il / ilçe tapu sicil müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır. 
* Daha önce TOKİ'den satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce TOKİ'den kredi kullanmamış olmaları şartı aranacaktır. 
 

Firma Bilgisi: Toki