Erzurum Narman TOKİ Evleri başvuruları 24 Kasım’da

Erzurum Narman TOKİ Evleri projesinde toplam 42 adet 24 Kasım’da satışa çıkarılıyor.

Erzurum Narman TOKİ Evleri başvuruları 24 Kasım’da

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzurum’da inşa edilen Erzurum Narman TOKİ Evleri 2. Etap Toplu Konut Projesi’nde 42 adet konutun başvuru dönemi 24 Kasım 2014 tarihinde başlatılıyor. Ziraat Bankası’nın Narman Şubesi’ne yapılacak başvurular, 31 Aralık 2014 tarihine kadar devam edecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Erzurum Narman TOKİ Evleri fiyatları 89 bin 165 TL’den başlıyor, 147 bin 565 TL’ye kadar yükseliyor. 10 bin 700 TL, 12 bin 375 TL, 19 bin 019 TL ve 22 bin 135 TL’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 180 aya varan vadeler sunulacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 436 TL’den başlıyor.

Erzurum Narman TOKİ Evleri başvuru şartları ise şöyle;

Konut Alıcısının;

1-T.C. vatandaşı olması,

2-Erzurum il nüfusuna kayıtlı olması veya Narman ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

B1 tipi Altgelir grubu 2+1 konutlar için;

 Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨2.600.- olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla¨2.600.- olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net ¨2.600 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

 1- Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

2- Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

3- Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır.

Firma Bilgisi: Toki