Erzurum Palandöken TOKİ kurası ne zaman çekilecek?

579 kişiyi ev sahibi yapacak Erzurum Palandöken TOKİ kurası ne zaman çekilecek? İşte yanıtı.

Erzurum Palandöken TOKİ kurası ne zaman çekilecek?

579 kişinin ev sahibi olacağı Erzurum Palandöken TOKİ kurası, başvuru sürecinin akabinde 26 Aralık 2015 tarihinde çekilecek.

19 Kasım’da satışa çıkacak TOKİ Erzurum Palandöken Mal Meydanı 1. Etap projesindeki 579 konuta, 17 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek. Başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılacak.

Ev fiyatlarının 119 bin, 123 bin, 146 bin ve 151 bin lira olarak belirlendiği Erzurum Palandöken TOKİ projesinde ödenecek peşinat ise seçilecek ödeme planına göre konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25’i üzerinden hesaplanacak. 120, 156 ve 180 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 499 ile 1139 lira arasında değişecek.

Erzurum Palandöken TOKİ başvuru şartları

Projeye konut satın almak için başvuruda bulunanların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.