Esas Holding'ten Aeropark

Esas Holding, faaliyet alanına gayrimenkulü de ekledi. Esas Gayrimenkul, Türkiye’deki ilk yatırımını Esas Aeropark’la yapıyor

9 Mayıs 2012
Esas Holding’in inşaat ve gayrimenkulden sorumlu şirketi Esas Gayrimenkul; İstanbul Anadolu yakasında yer alan ve yurtiçi genelindeki ilk projesi olan 70 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği “Esas Aeropark” ile sektörün önemli oyuncularından biri olma yolunda hızla ilerliyor.
İstanbul’un yeni çekim merkezi olan Kurtköy’de; Sabiha Gökçen Havaalanı’na
1 buçuk dakika mesafede, ofis ve konuttan oluşan Esas Aeropark karma projesi; Esas Holding bünyesinde bulunan Pegasus’un yeni yönetim binasına da ev sahipliği yapacak.

Esas Aeropark’ta 70 milyon dolarlık yatırım
Esas Holding bünyesinde ağırlıklı olarak ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Esas Gayrimenkul; yurtdışında satın alma, Türkiye’de ise geliştirme stratejisi ile hareket ediyor. Yurt dışında 2011 yılı kapsamında İngiltere odaklı olarak 7 farklı şehirde 9 ayrı ofis binası, 3 alışveriş merkezi ve bir alışveriş caddesi satın alan Esas Gayrimenkul; Türkiye’de ise ilk projesini İstanbul’un yeni çekim merkezi olarak tanımlanan Kurtköy’de Esas Aeropark adıyla gerçekleştirdi. Toplamda 70 Milyon Dolarlık bir yatırım ile hayata geçirilen Esas Aeropark karma projesi; 55 bin metrekare inşaat alanı içerisinde, 42 adet dairenin bulunduğu; 5 bin metrekare konut alanından ve kiralama yöntemi ile sunulacak olan 15 bin metrekare ofis alanından oluşuyor. Avantajlı lokasyonu ile de dikkat çeken Esas Aeropark; Sabiha Gökçen Havaalanı’na araçla 1 buçuk dakika, Viaport Alışveriş Merkezi’ne 5 dakika, Organize Sanayi Bölgesi noktalarına ise 10 dakika mesafede bulunuyor.

Pegasus Yönetim Merkezi de Esas Aeropark’ta
Esas Holding’in havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketi Pegasus’un 500 çalışanı ile birlikte Haziran 2012 tarihinde taşınacağı genel yönetim merkezi, eğitim binası ve pilot / pilot adaylarının kullanımına yönelik cam mimari ile tasarlanan “Simülatör Alanı” dışarıdan gelen misafirlerin havacılık eğitimlerini izlemelerine de imkan sunuyor.

Ofis ve konut ve AVM’den oluşuyor
Esas Aeropark; A ve B blokları olmak üzere özel olarak tasarlanmış iki bloktan oluşuyor. Projede yer alan tüm ofis ve konutlar; özenle düşünülmüş mimari detaylarıyla, kalite algısını ön plana çıkartıyor. 71 metrekareden 146 metrekareye kadar çeşitli seçeneklere sahip olan 1+0, 1+1 ve 2+1 konseptindeki dairelerin fiyat aralığı ise; 200 Bin TL ile 600 Bin TL arasında değişiyor. Proje kapsamında 500 araç kapasiteli otopark alanın yanı sıra; misafir araçların kullanımına yönelik ücretli otopark hizmeti de bulunuyor.
Esas Aeropark’ın en dikkat çeken sosyal hizmetleri ise 2000 metrekarelik açık alan içerisine tasarlanan alışveriş sokağı,  spor alanları, fitness center, kapalı havuz ve özel güvenlik sistemi. Optimum metrekare kullanım alanı düşünülerek planlanan projede; ferahlık, gün ışığı faydalanma oranı ve fonksiyonellik ön planda tutuluyor.

Back-Up’tan concierge hizmetleri
Esas Aeropark bünyesinde sunulan bir diğer ayrıcalık ise Boyner Grup çatısı altında yer alan Back-Up üyelik sistemi tarafından alt yapısı oluşturulan concierge hizmetleri. Esas Aeropark sakinlerine 7 gün 24 saat hizmet vererek konfor ve kolaylığı yaşatmayı hedefleyen concierge hizmetleri kapsamında; konut yardım hizmetlerinden, gıda alışverişi ve her türlü teslimat organizasyonuna, eve yemek hizmetinden, kuru temizleme hizmetine, çiçek gönderim organizasyonundan, fatura ödeme hizmetine kadar birçok ayrıcalıklı hizmet bulunuyor.

Tabanlıoğlu Mimarlık İmzası
Esas Aeropark projesi yabancı kurumsal şirketler için büyük önem taşıyan “Leed Gold Sertifikası” adayı olmasıyla çevreci yaklaşımını ortaya koyuyor. Tabanlıoğlu Mimarlık’ın İstanbul Anadolu yakasında yer alan ilk karma projesi olma özelliğine sahip Esas Aeropark; tüm bu özellikleri ile yakın zamanda bulunduğu lokasyonun en önemli iş projelerinden birisi olmaya hazırlanıyor.
Esas Gayrimenkul Esas Aeropark projesi kapsamında; kiralama danışmanı olarak Kuzeybatı Gayrimenkul Hizmetleri ile konut satış danışmanı olarak da Proje Beyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık Hizmetleri ile işbirliği gerçekleştiriyor.