Esas olan tedavi, gerisi teferruat

Erdoğan Bayraktar, Edirne'yi ziyareti sırasında kendisinden yardım isteyen lenf kanseri genç kıza ilişkin, "Esas olan onun şifa bulmasıdır gerisi teferruattır" dedi

Esas olan tedavi, gerisi teferruat

15 Nisan 2013 / emlakwebtv
Bayraktar, Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde düzenlenen tapu dağıtım töreni öncesinde basın mensuplarının, Edirne'de kendisinden yardım isteyen lenf kanseri hastası Dilek Özçelik'e ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Bayraktar, şunları söyledi:
"Esas olan bu kızımızın tedavi olmasıdır. Esasen onun şifa bulmasıdır gerisi teferruattır. 'İlaçlarımı alamıyorum' dedi. Biz de orada bir harekette bulunduk ama bunların hiçbiri önemli değil. Genç bir yavrumuz tedavi olsun gerisi ne olursa olsun. Genç insanımızı, genç kızımızı tedavi edelim. Tedavi olacak bir rahatsızlığı var. Onu da öğrendik. Vali'ye talimat verdim. Dün sabaha kadar kendisiyle ilgilendi. Bugün de ilgileniyor, bundan sonra da ilgilenilecek. Mühim olan genç yavrumuzun tedavi olmasıdır."

Bir gazetecinin, "Genç kız gönül koymuş" ifadesi üzerine Bayraktar, "Birden önüme çıktı. Bir şey demiyorum. Canı sağolsun. Acil şifalar diliyorum kendisine" diye konuştu.