Esenler’i Emlak Konut dönüştürüyor

Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ile İstanbul’un en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden birine imza atmaya hazırlanıyor

Esenler’i Emlak Konut dönüştürüyor

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ile İstanbul’un en kapsamlı kentsel dönüşüm projelerinden birine imza atmaya hazırlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve ESKON A.Ş’nin, Esenler Havaalanı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçireceği ‘Esenler Emlak Konutları Projesi’nin detayları belli oluyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla düzenlenecek basın toplantısı ise 13 Ekim 2014 Pazartesi günü Ramada Plaza Tekstilkent’te yapılacak.

Ülkemizin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden birisi olan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni üstlenen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., proje alanındaki hummalı çalışmasına devam ediyor. Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, finansmanında kullanılacak yaklaşık 950 konutun satışları, 13 Ekim’de başlayacak.

Esenler Havaalanı Mahallesi 

Kiralar 680 TL oldu
Proje kapsamında evleri yıkılan ve kiraya çıkan vatandaşların kiraları da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenmeye devam ediyor. Daha önce aylık 500 TL. olan kira ödemeleri, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yaptığı ısrarlı çalışma sonucunda yönetmenlik değiştirildi ve aylık kiralar 680 TL.’ye yükseltildi. Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Biz bu projeye başlarken hiçbir şekilde vatandaşı mağdur etmeyeceğimizin sözünü verdik. Bu bağlamda bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonunda kira ödemelerini yükseltmiş olduk” dedi.