Esenler projesi ticari birimleri satışa sunuluyor

Emlak Konut GYO, Esenler projesinde yer alan toplam 55 adet ticari ünite 23 Haziran'da gerçekleştirilecek açık artırma ile sahiplerini bulacak

Esenler projesi ticari birimleri satışa sunuluyor

Emlak Konut GYO imzasıyla hayata geçirilen Esenler Emlak Konut projesinde yer alan dükkanlar, 23 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilecek açık artırma ile sahiplerini bulacak. Esenler Emlak Konut projesi, 57 bin metrekarelik alan üzerine yayılan toplam 2 bin 373 konut ve 55 adet ticari birimden meydana geliyor.

Esenler Emlak Konut dükkan ihalesi 23 Haziran'da
Emlak Konut imzasıyla inşa edilen Esenler projesinde ticari birimler 23 Haziran'da gerçekleştirilecek açık artırma ile satılacak. Satışa konu olan dükkanların büyüklükleri ise 37 metrekareden başlıyor ve bin 265 metrekareye kadar çıkabiliyor.  Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamada peşin alımlarda, ihale sonucu oluşan KDV dahil satış bedelinin nakden ödenmesi durumunda ihale soncunda oluşacak fiyat üzerinden yüzde 5'lik bir indirim uygulanacak.

Esenler projesi ticari birimleri satışa sunuluyor

Ödeme koşulları
TÜFE'ye Endeksli satışlarda ise ihale sonucu oluşan KDV dahil satış bedelinin yüzde 25'i peşin kalan tutara ise en fazla 24 aylık vade yapılırken, yüzde 30'luk peşinlerde vade oranı 36, yüzde 40'lık peşinlerde ise uygulanacak vade 48 ay olarak belirlendi. 

Vadeli satışlarda ise ihale sonucunda oluşan KDV dahil satış bedelinin
- yüzde 25'inin peşin ödenmesi durumunda kalan tutara aylık yüzde 0.70 vade farkıyla maksimum 24 ay vade
- yüzde 30'unun peşin olarak ödenmesi halinde aynı oranlarda maksimum 36 ay vade 
- ve yüzde 40'ının peşin ödenmesi durumunda da aynı oranlarda 48 ay vade uygulanacağı açıklandı. 

 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo
Proje Bilgisi: Esenler Emlak Konutları