Esenler'e nostaljik tren geliyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü ile O-3 Otobanı'nı birleştirecek Nostaljik Tren Projesi, İBB Meclisi'nde kabul edildi

Esenler'e nostaljik tren geliyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü ile O-3 Otobanı'nı birleştirecek Nostaljik Tren Projesi, İBB Meclisi'nde kabul edildi. Saraçhane'deki Belediye Sarayı'nda gerçekleşen toplantıda, Ulaşım Planlama Müdürlüğü'nün projeye ilişkin teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunuldu. Proje, İBB Meclisi'nde kabul edilerek ulaşım planlarına işlendi. 

Toplam 2 bin 200 metre hat uzunluğunda olacak Nostaljik Tren, İstiklal Caddesi'nden sonra orjinal nostaljik vagonların kullanılacağı ilk tramvay olacak. Proje, ulaşımda hem Esenler'de yaşayanlara hem de Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine kolaylık sağlayacak. 

Nostaljik Tren Hattı, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nden başlayacak. Esenler'in en önemli trafiğe kapalı, alışveriş caddesi Davutpaşa Caddesi'ni geçerek Atışalanı Caddesi'ne devam edecek. Burada da Menderes Metro İstasyonu ile entegre olacak Esenler Nostaljik Treni, O-3 Otobanı'na kadar uzayacak.