Esentepe’ye akıllı evler

İstanbul’un merkezlerinden Şişli Esentepe’de yapımı süren Q Studio Esentepe’de akıllı ev sistemi uygulanıyor.Toya Yapı, Q Studio Esentepe’yi beş ay sonra teslim edeceğini belirtti

Esentepe’ye akıllı evler

3 Eylül 2013/Emlakwebtv

Akıllı ev özelliği ile ev sahiplerinin perde/jaluzi, ev içi güvenlik, aydınlatma kontrolü gibi elektrikli tüm sistemlerin kontrolü, yönetim ile bağlantı/haberleşmenin de dahil olduğu tüm ihtiyaçlarını touch panel üzerinden karşılaması sağlanacak. Stüdyodan 3+1‘e kadar uzanan daire seçenekleri ile Q Studio Esentepe’de, teknolojinin son olanakları kullanılarak kullanışlı ve konforlu bir hayatın kapıları aralanıyor.

iPad/iPhone’la evinizi kumanda edebilirsiniz

Q Studio Esentepe’de iPad/iPhone ve bilgisayar bağlantısı ile perdeler, aydınlatma ve iklimlendirme sistemleri uzaktan kumanda edilebiliyor. Ev sahipleri istediği alanlarda tek tuş ile kontrolü ayrı olarak sağlayabiliyor; ışıklar, perdeler ve iklimlendirme sistemi ihtiyaca göre ayarlanabiliyor, açılıyor ve kapatılabiliyor. Bu kontroller uzaktan erişim noktaları yanında, daire içerisinde yer alacak otomasyon anahtarları ile ve dokunmatik ekranlar üzerinden yapılabiliyor.

Akıllı ev sistemi ile enerji tasarrufu

Q Studio Esentepe’de kullanılan “akıllı ev otomasyon sistemi”, her dairede yüzde 15’e varan enerji tasarrufu sağlayarak, hem ülke ekonomisine hem de ev sahiplerinin bütçesine katkı sağlıyor.
O Studio Esentepe’de bulunan iklimlendirme kontrolü ile farklı odalarda ayrı sıcaklık seviyeleri oluşturulabiliyor. Ev sahipleri yatak odasının sıcaklığını sağlıklı uyku seviyesinde ayarlarken çocuk odasının ısısını yükseltebiliyor. İklimlendirme sisteminin tüm gün çalıştırılması yerine, akıllı ev sistemi sayesinde eve gelmeden 1 saat öncesinde çalıştırılarak enerji tasarrufu sağlanabiliyor.