Esenyurt’a 200 milyon TL’lik ‘Gül Park’

Gül Yapı’nın yeni projesi Gül Park Yaşam Esenyurt’ta 35 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayat buluyor. Projede metrekare fiyatları lansmana özel bin 890 TL’den başlıyor

Esenyurt’a 200 milyon TL’lik ‘Gül Park’

20.12.2013 / Posta Gazetesi 

Gül Yapı tarafından hayata geçirilen Gül Park Yaşam projesi görücüye çıkarıldı. Proje 6 blokta toplam 564 konut ve 64 mağazadan meydana geliyor. Projenin 3 bloktan oluşan 1. Etabı gençlere ve yatırımcılara yönelik 1+0, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşurken, ailelere özel 2. Etabında ise 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. 200 milyon TL’lik proje Gül Park Yaşam’da metrekare fiyatları lansmana özel bin 890 TL’den başlıyor.

Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül, yeni projelerine ilişkin, “Esenyurt’a 200 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz. Şu ana kadar yapılmış böyle bir proje yok. Bu projemizle birlikte Esenyurt ve çevresine değer katmayı hedefliyoruz. Ön talepleri almaya 20 gün önce başladık ve şu ana kadar projemizin yüzde 15’ini sattık. Daha projemizin lansmanını yapmadan böyle bir satış yakaladığımız için memnunuz” dedi.

Gül Park Yaşam projesinde fiyatların 82 bin 873 TL ile 398 bin 642 TL arasında değiştiğini, her bütçeye uygun pek çok ödeme plan alternatifi bulunduğunu belirten Mehmet Gül, “İsteyen özel faiz oranlı 120 aya kadar banka kredisi imkânından ya da firma bünyesinde 48 aya kadar vade farksız ödeme seçeneğinden yararlanabiliyor. Projemizi 2015 yılının sonlarında teslim etmeyi planlanıyoruz” diye konuştu.

Yüzde 50 prim öngörülüyor  

Gül Park Yaşam’da herkesin ihtiyacına yönelik daire tipleri ve ödeme seçenekleri sunduklarını söyleyen Mehmet Gül, “Önceki projelerde de olduğu gibi yatırımcıların proje bitiminde yüzde 50 prim kazanmasını öngördüklerini belirtti. Gül ayrıca projenin modern mimarisi ve 2,5 metrekare ile 70 metrekare arasındaki terasları ile dikkat çektiğini, sakinlerine konforlu ve sosyal donatıları ile enerjik bir yaşam vaat ettiklerini dile getirdi.

64 mağaza yer alıyor   

Gül Park Yaşam’da proje sakinlerine özel 2 bin metrekare sosyal tesis içerisinde fitness ve saunadan hamam ve buhar odasına, kids club’tan oyun odasına, açık kapalı yüzme havuzlarından basketbol ve voleybol sahalarına kadar pek çok sosyal donatının yer alıyor. Projede ayrıca 3 bin metrekarelik bir süpermarket ve 64 mağaza da hizmet verecek.

Alternatif ulaşım

Gül Park Yaşam, E5 ve TEM çevre yollarına direkt bağlantı ve alışveriş merkezlerine yakınlığı ile dikkat çekiyor. proje, E5’e 150 metre, TEM’e 4 kilometre, Atatürk Havalimanı’na 10 kilometre ve Metrobüs durağına ise sadece 210 metre mesafede bulunuyor.