Esenyurt’a ‘Prestij’ kattı, yeni projeler sırada

Kısa bir süre önce girdiği İstanbul pazarında Prestij Park projesi ile adından söz ettiren BakYapı, İstanbul ve diğer şehirlerde projelerini sürdürecek. İlk proje Bursa’da Bursa Prestij Modern adıyla gerçekleştirilecek.

Esenyurt’a ‘Prestij’ kattı, yeni projeler sırada

İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın zamandır Bursa, Sakarya ve İzmir’de konutlar üreten BakYapı, İstanbul Prestij Park projesi ile İstanbul pazarındaki yerini de sağlamlaştırdı. Şirket, Esenyurt’ta yaptığı İstanbul Prestij Park projesinde inşaatın yüzde 40’ını, satışların da yüzde 50’sini tamamladı.

BakYapı Yönetim Kurulu Başkanvekili Ferhat Bakgör, İstanbul Prestij Park projesinde gelinen noktayı ve yeni projelerini paylaşmak üzere İstanbul’da düzenlenen toplantıya, İstanbul Prestij Park’ın yeni reklam yüzleri olan ünlü spor yorumcuları Erman Toroğlu ile Yılmaz Vural ile birlikte katıldı. Toplantıda Prestij Park’tan gelen cesaretle İstanbul’da yeni projeler için arsa arayışına yöneldiklerini belirten Ferhat Bakgör, diğer şehirleri boş bırakmayacaklarının da mesajını verdi. Şirket Çanakkale ve Bursa’da yeni projelere başlıyor.

‘Satış ve güven sorunu yaşamadık’

İlk teslimlerin Aralık 2014 tarihinde başlayacağı İstanbul Prestij Park projesinde, bölgedeki pek çok şantiyenin aksine satış ve güven sorunu yaşamadıklarını anlatan Ferhat Bakgöri “Bazı firmalar projeye başlamadan önce ruhsat ve tapu işlerini halletmedikleri için çok sıkıntı yaşadılar. Biz her zaman önce ruhsatımızı çıkartırız sonra tapudan kat irtifaklarını alırız. Dolayısı ile satışa çıkmadan her şeyimiz hazır olur. Bizim bu çalışma tarzımız, burada bize özel bir avantaj sağladı” dedi. Projenin yüzde 10’unun yabancılara satıldığını da anlatan Bakgör, proje tamamlandığında yüzde 70-80 arasında prim yapmasının beklendiğini açıkladı.

Bursa ve Çanakkale’de öğrenci apartı

Şirketin Bursa’da 59 bin metrekarelik arazide gerçekleştireceği Bursa Prestij Modern projesi, 13 bloktan oluşuyor. Lansmanı Kasım ayında gerçekleştirilecek projede 918 konut ve 40 işyeri yer alacak. 13 bloktan oluşan projenin 2015 yılında tamamlanması planlanıyor. Toplam 175 milyon TL yatırım değeri olan proje 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor.

Çanakkale’de ise bir öğrenci apartına başlayacaklarını anlatan Bakgör, Boğaziçi isimli projenin 13 dönüm arazi üzerinde 4 blokta 140 daireden oluştuğunu ve 2+1 dairelere yer verdiğini anlattı. Bakgör, Çanakkale projesinin lansmanının ise Aralık ayında gerçekleşeğini söyledi.

En küçük daire 90 metrekare

Şirketin halen satış ve inşaatını sürdürdüğü BakYapı İstanbul Prestij Park projesi 103 bin 800 metrekare alanda 26 bloktan oluşuyor. Yaklaşık 350 bin metrekare inşaat alanına sahip projede, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri mevcut. En küçük dairenin büyüklüğünün 90 metrekare olarak belirlendiği projede 1+1 dairelerin satış fiyatı 129 bin TL ile 139 bin TL arasında, 2+1 dairelerin fiyatı 159 bin TL, 3+1 dairelerin fiyatı ise 199 bin TL ile 269 bin TL arasında bulunuyor.

Ünlü isimler birarada  

İstanbul Prestij Park yeni reklam filminde ünlü isimleri bir araya getirdi. İstanbul Prestij Park’ın yeni reklam yüzleri olan spor yorumcuları Erman Toroğlu ile Yılmaz Vural, bir inşaat firmasının reklam filminde oynamanın riskli olduğunu söyleyerek, bu sebeple firmayı önceden araştırdıklarını ve güvenilir olduklarına kanaat getirdikten sonra oynamayı kabul ettiklerini söyledi. 

Proje Bilgisi: Yeni Proje