Esenyurt’a prestijini geri kazandırdı

Bakyapı, Prestij Park projesiyle kısa bir süre önce imar problemleri nedeniyle imajı zedelenen Esenyurt’a elde ettiği satış başarısıyla prestijini yeniden kazandırdı. Şirket, 2 ayda yaklaşık bin 500 konut satışına imza attı

Esenyurt’a prestijini geri kazandırdı

21 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi 

Geçtiğimiz günlerde birçok inşaat projesinin yer aldığı Esenyurt’ta, Bursa kökenli Bakyapı’nın Prestij Park projesi şantiyesi ve satış ofisini Bak Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Bakgör’le birlikte gezdim. Erman Toroğlu’nun ‘Pozisyon Çok Net, Kaçarsa Yazık Olur’ sloganıyla yer aldığı reklamlarla karşımıza çıkan Prestij Park şantiyesinde hummalı bir çalışma sürüyordu. Çevresinde birkaç yıl önce başlamış kimi projelerde çekiç sesi duyulmazken Prestij Park’ta, birçok blokta kaba inşaatlar tamamlanırken, birçoğunun da temelleri atılıyordu. Mart ayının sonlarına doğru satışa sunulan Prestij Park’ta Ferhat Bakgör’ün verdiği bilgiye göre toplam 2 bin 392 konuttan yaklaşık bin 500 tanesi iki ay gibi bir sürede satılmış. Projede 3116 1+1, 446 2+1 ve 735 3+1 daire satışı gerçekleşmiş. 26 blokta 2 bin 392 konutu 2 etap halinde satışa satışa sunmayı planladıklarını ancak yoğun ilgiden tamamını satışa açmak durumunda kaldıklarına değinen Ferhat Bakgör, bin 392 konutluk ilk etabın Aralık 2014’te, bin konutluk 2’nci etabın ise 2016 sonun da telim edileceğini kaydetti.

‘Başarı tesadüf değil’

Ferhat Bakgör, 20 yıllık tecrübeye sahip Bakyapı Grup olarak, son zamanlarda imajı zedelenen Esenyurt’un imajını düzelttiklerini anlatarak, “Prestij Park ile yakaladığımız başarı, Esenyurt’un zedelenen imajının yeniden kazanılmasın önemli bir işlev gördü. Bu başarı, ulaşım avantajlarına sahip, İstanbul’un Avrupa’ya açılan kapısı olan Esenyurt’un prestikjine prestij jataktır” diye konuştu. İstanbul Prestij Park’taki başarının tesadü olmadığına dikkat çeken Bakgör, “Projemizden konut alanlar ruhsat ve tapu gibi sorunlar yaşamıyor, dairesi tapuda komşunun dairesiyle karışmıyor. Ruhsatı alınmış ve imar planları Büyükşehir Belediyesi’nden onay almış Bakyapı Prestij Park konutlarında yaşamaya karar verenler, aslında kat irtifak tapusu ile sorunsuz bir geleceği garantiye alıyor” dedi. Ferhat Bakgör tüketicilerin konut alırken mutlaka ruhsat ve kat irtifak tapusunu görmeleri, ayrıca bankaların kredi desteği sunduğu projeleri tercih etmeleri önerisinde bulundu.

Konutta Ar-Ge dönemi

Başkanı Ferhat Bakgör, Bursa’da oluşturdukları Ar–Ge alanında, her santimetrekaresi yaşanılabilir daire tipleri geliştirmek için mimar ve mühendislerden oluşan bir ekibin çalışmalar yürüttüğünü anlattı. Bu bölümde inşa ettikleri daire prototiplerini müşterilerinin ziyaretine de açtıklarını anlatan Ferhat Bakgör, müşteri değerlendirmeleri ve önerilerini de dikkate aldıklarını söyledi. Yaklaşık bir proje için 60 gün süren bu Ar-Ge sürecinin, bir yandan projeye en uygun daire tiplerinin oluşturulmasını sağlarken, diğer yandan da net olarak daire maliyet hesabını ortaya koyduğunu ifade eden Ferhat Bakgör, “Böylelikle projemizle ilgili hiçbir sürprize açık kapı bırakmamış oluyoruz. Hem en uygun daireleri oluşturuyoruz hem de finansman planlamamızı proje başlamadan net olarak yapabiliyoruz” diye konuştu.

119 bin TL’den başlıyor

Ön blokların 1+1 ve 2+1, diğer blokların ise 3+1 dairelerden oluştuğu projede, daire büyüklükleri 90 ile 171 metrekare arasında değişirken fiyatlar ise 129 bin TL 249 bin TL arasında değişiyor.. Yüzde 1 KDV avantajının sunulduğu projede fiyatlara KDV dahil satış yapılıyor. Projede Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası’ndan da düşük oranlarla konut kredisi kullanılabiliyor.