Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti. Kadıoğlu'nun istifasına gerekçe olarak "sağlık sorunları" gösterildi

Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti

Esenyurt'un AK Partili Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, istifa etti. Necmi Kadıoğlu'nun istifası Esenyurt Belediyesi tarafından yapılan bir açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada Necmi Kadıoğlu'nun istifa kararının kendi isteği ile gerçekleştiğine dikkat çekildi. Esenyurt Belediye Başkanlığı Basın Yayın Müdürlüğü imzasıyla yayınlanan açıklamada Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevini üstlenen ve yaklaşık 13 yıl 8,5 aydır görevini aralıksız olarak sürdüren Kadıoğlu'nun, bugün itibarıyla kendi isteği ile görevinden ayrıldığı ve konuyla ilgili yazılı talebin de İstanbul Valiliğine iletildiği belirtildi. 

Necmi Kadıoğlu sağlık sorunları nedeniyle istifa etti

Esenyurt Belediyesi,  AK Partili Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun istifa ettiğini duyurdu. Esenyurt Belediyesi'nin açıklamasında Kadıoğlu'nun istifasını kendi kararı ile aldığına dikkat çekilirken, istifa kararında sağlık problemlerinin etkili olduğu bilgisine yer verildi. Necmi Kadıoğlu'nun yaklaşık 3 senedir muhtelif sağlık sorunları nedeniyle tedavi görmekte olduğu ve bu sağlık sorunlarının sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiaç duyduğu hizmetlerin üretilmesinde engel teşkil edeceği kaygısı ile istifa kararının alındığı değerlendirmesinin yapıldığı açıklamada: "Sayın Belediye Başkanımızın, seçildiği günden bugüne dek Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz..." ifadeerine yer verildi. Açıklamada ayrıca, Esenyurt ilçesi ve içinde yaşayan insanlar adına yürüttüğü gayret, çalışma, çaba ve eğitim, çevre, kültür, sosyal barış ve sağlık gibi alanlarda ürettiği hizmetler nedeniyle teşekkür edildi. 

İstifa dilekçesi İstanbul Valiliği'ne iletildi

Esenyurt Belediye Başkanlığı Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ayrıca 3 yıldır muhtelif sağlık problemleri sebebiyle tedavi görmekte olan Kadıoğlu'nun istifa talebi ile ilgili dilekçenin de İstanbul Valiliği'ne iletildiği belirtildi. Kadıoğlu'nun 13 yıl 8.5 ay devam eden başkanlık görevi de böylece sonlanmış oldu. Necmi Kadıoğlu, 28 Mart 2004 tarihindeki yere seçilmelerde Esenyurt Belediye Başkanlığı görevine getirilmişti. 

Gözler diğer belediyelerde

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarının sunulmasına karşın, atılan adımın AK Parti'nin uzun süredir gündemde yerini korumakta olan 'kan değişimi' operasyonunun bir parçası olup olmadığı yönündeki tartışmalar da yeniden alevlendi. Yaklaşık bir ay kadar önce İstanbul'da görev yapmakta olan belediye başkanları üzerinde incelemenin başlatıldığı yönündeki haberler sonrasında Esenyurt Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu bazı bölgelerde değişim beklentisi de yükselmişti. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun bugün açıklanan istifası ile birlikte gözler de incelemeler kapsamına giren diğer iki ilçeye, Eyüpsultan ve Üsküdar'a çevrilmiş oldu.