Esenyurt’ta icralık arsa arayanlara...

Esenyurt’un Güzelyurt Mahallesi’ndeki 7.936,53 metrekarelik arsa icra yoluyla satılacak.

Esenyurt’ta icralık arsa arayanlara...

Büyükçekmece 1.İcra Dairesi, Esenyurt’un Güzelyurt Mahallesi’nde yer alan arsayı icra yoluyla satacak. Arsanın toplam bedeli 23 milyon 809 bin 509 TL olarak belirlendi. Arsa için yapılacak ihalenin ilk oturumu 19 Ağustos’ta, ikinci oturumu ise 15 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Aesanın ihale ilanını aşağıda görebilirsiniz;

T.C BÜYÜKÇEKMECE 1.İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI:

2014/1765 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri: Satışa konu gayrimenkul, Esenyurt İlçesi, Güzelyurt Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 55.Sokak'ta yer almaktadır. Tapuda ise Esenyurt ilçesi Yakuplu Mahallesi 499 ada 2 parselde kayıtlı 7.936,53 metrekare miktarlı arsa vasıflı yer olarak belirtilmiştir.Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta boş arsa konumundadır. Gayrimenkul geometrik olarak dikdörtgen şekilli olup, parsel sınırları bellidir.Kamu ve belediye hizmetlerinden yararlanmakta, çevresinde çok katlı yapılaşma ve büyük alışveriş merkezleri bulunmaktadır.

Yüzölçümü:7.936,53 m2

Kıymeti : 23.809.509,00

KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 19/08/2015 günü 14:00 -14:10 arası

2. Satış Günü : 15/09/2015günü 14:00-14:10 arası

Satış Yeri :E-5 Karayolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Uğurlu Koza Plaza Büyükçekmece Adliyesi 1.İcra Müdürlüğü Kaleminde

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyaD.aov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhaniı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhaniı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler İle (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1765 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2015