Esin Yapı, İstanbloom için Schüco ile anlaştı

Esin Yapı, Zincirlikuyu’da hayata geçirdiği projesi İstanbloom’da 33. katın inşasına başladı. Projenin cephe sistemlerini ise Schüco üstlenecek

9 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Esin Yapı’nın Zincirlikuyu’da 14 bin 760 metrekare arsa üzerine inşa ettiği İstanbloom projesinde 33. kat inşasına başlandı. Toplamda 46 kat olan İstanbloom’da, sosyal tesis alanları ve otopark ile birlikte kaba inşaatın yüzde 85’i ise tamamlanmış durumda. Projedeki 46 katın dağılımı ise şu şekilde: 34 kat konut, 3 kat penthouse, 3 kat ofis, 2 kat teknik ofis ve sosyal kat, 4 kat otopark.
Cephe ihalesinde Schüco ile anlaşılan projede, güneş enerjisi sistemleri ve pencerelerden temiz enerji salınımı sağlayan bir sistem kullanılacak. Uygulama ise Erbay Alüminyum tarafından yapılacak.
Tamamı akıllı dairelerden oluşan İstanbloom’da 11 farklı konut tipi yer alıyor, ayrıca LEED sertifikası adayı olan proje, tüm ısıtma, klima, soğutma, aydınlatma konularında tasarruf sağlıyor.

Her kata bir bahçe
Konut sahiplerinin, kendini bahçeli evlerde yaşıyor gibi hissedebilmesi için, projede her kat için tasarlanmış açık veya kapalı yeşil alanlar bulunuyor. bahçelerin en büyük özelliği ise projenin genelinde olduğu gibi yine çevresel duyarlılıkların hassasiyetle gözetilmesi. 5 bin 600 metrekare yeşil alanla kuşatılmış İstanbloom’u çevreleyen yeşil alan içerisinde peyzaj tasarımında kullanılmak üzere en az derecede suya ihtiyaç duyan ıhlamur, erguvan ve gülibrişim ağaçları tercih edildi.

Firma Bilgisi: Esin Yapı
Proje Bilgisi: Istanbloom