Eski likör fabrikası dünyalı oluyor

Viatrans - Meydanbey Ortak Girişimi, Mecidiyeköy’deki tarihi likör fabrikası arazisinde Quasar İstanbul’u hayata geçiriyor

Eski likör fabrikası dünyalı oluyor

22 Şubat 2013 / emlakwebtv
Viatrans - Meydanbey Ortak Girişimi’nin İstanbul’un en değerli arazilerinden Mecidiyeköy’deki tarihi likör fabrikası arazisinde gerçekleştirdiği yeni kültür, sanat ve moda merkezi karma projesi Quasar İstanbul, 1 Mart’ta satışa çıkacak. 23 bin 700 metrekare arazi üzerine 500 milyon İsviçre Frangı yatırım ile gerçekleştirilecek olan Quasar İstanbul’da; otel, rezidans, ofis, mağaza ile kültür sanat moda merkezi olarak hayata geçirilecek tarihi likör fabrikası yer alacak.
Dünyanın en ünlü 5 yıldızlı otel zincirlerinden Fairmont Hotels, Türkiye’deki ilk oteli ve ofis bölümü ile Quasar İstanbul’da yer alacak. Projede; rezidanslar metrekaresi 6 bin ile 11 bin dolar arasında değişen fiyatlardan satışa sunulacak. 75 ile 765 metrekare arasında değişen 257 konut ile 58 ofis ve 4 bin 300 metrekare sosyal alandan oluşacak Quasar İstanbul; 2015 yılının son çeyreğinde teslim edilecek.