Eskişehir Atatürk Stadı son hali

Eskişehir Atatürk Stadı son hali için haberimizden bilgi alabilirsiniz

Eskişehir Atatürk Stadı son hali

Eskişehir Atatürk Stadı 1953 yılında inşa edilmiş olup, 1983 yılında yapılan büyük tadilat sonrası genişletme ve büyütme yapılmıştır. Eskişehir Atatürk Stadı yaklaşık 30 dönümlük bir araziye konumlanmış olup, çim zemin 105m. X 68m. ebatlarındadır. Açık Tribün 10960, Kapalı tribün 3862 kişi olmak üzere toplamda 14822 kişi kapasitelidir. TOKİ ile yapılan anlaşmalar nedeniyle, Eskişehir'in yeni stadyumunun temeli 2013 yılı Haziran ayında Sazova'da atılacak olup, Eskişehir Atatürk Stadyumu'nun yıkımına ise bu tarihten sonra başlanılması planlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir Stadı son hali ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
Orası da Türk Dünyası Meydanı. Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı'na bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyoruz çünkü başka yerlerde eski stat yerleri alınıyor yeni stadın masrafı oradan çıkarılıyor. Yeni stat yapmak için eski stat yerleri yapılaşmaya açılıyor. Eskişehir bunun bir istisnası.

Baştan beri söylediğimiz gibi Eskişehir'de eski stat yeri yapılaşmaya açılmıyor. Türk Dünyası Meydanı olarak Türkiye'nin en büyük meydanlarından biri olacak inşallah. Burada da böyle güzel bir stadımız KDV hariç 107 milyona mal olacak. İnşallah örnek bir stat olacak. Eskişehirspor'umuz başta olmak üzere bütün kulüplerimize hayırlı olsun. İnşallah açılışını da 19 Mayıs'ta hep beraber yaparız. 19 Mayıs anlamlı bir gün.