Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü Emekli Evleri kura çekilişi

Emekli grubu konut projesi kapsamındaki Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü Emekli Evleri kura çekilişi 22 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşecek

Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü Emekli Evleri kura çekilişi

Emekli grubu konut projesi kapsamındaki Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü Emekli Evleri kura çekilişi 22 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşecek. Hak sahibi belirleme kurası sonrasında hak sahibi olamayan emekliler başvuru bedellerini 27 Nisan 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. 

Toki Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü Emekli Evleri kura çekilişi sonucuna göre hak sahibi olanlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde Ziraat Bankası Sıhhiye Eskişehir Şubesi'nde sözleşme imzalayacaklardır. Hak sahibi olanlara konutlar başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir. 

Sözleşme imzalama aşamasında; 

* Eskişehir il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

* Başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir gayrimenkulünün olmadığını kanıtlayacak belge, 

* Hane halkı gelirinin en fazla 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan belge, 

* Başvuru sahibi emekliyse SGK'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.

Toki Eskişehir Tepebaşı Aşağısöğütönü Emekli Konutları'nda hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar borçları bitene kadar konutlarını devredemezler. Ayrıca sözleşme imzalanan konutta borç bitene kadar alıcı ve ailesinin ikamet etmesi gerekmektedir. İkamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri devredilecektir.  

Firma Bilgisi: Toki