Essa Flora'da hayat başladı

2000 yılında Güneşli’de, TEM çıkışında yer alan S Plaza’yı ofis projesi olarak hayata geçiren Essa Yapı, daha sonra Çekmeköy’de butik villa projeleri Essa Royal Villaları ile Essa Silva Villaları’nı üretti

Essa Flora'da hayat başladı

2000 yılında Güneşli’de, TEM çıkışında yer alan S Plaza’yı ofis projesi olarak hayata geçiren Essa Yapı, daha sonra Çekmeköy’de butik villa projeleri Essa Royal Villaları ile Essa Silva Villaları’nı üretti. Hali hazırda, Ümraniye Plazalar Bölgesi’nde yer alan Essa Flora Evleri’ni tamamlayan şirket, yaşama geçilen projede anahtar teslim satışları sürdürüyor. 

Essa Flora daire tipleri
Alçak katlı bloklarda doğayla iç içe bir yaşam sunan Essa Flora Evleri, 59 adet konuttan oluşuyor. 150 m2-320 m2 büyüklüğündeki 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler, 25 m2’lik teraslar, 230 m2’lik bahçe kullanımına sahip zemin katlar ve orman manzaralı çatı dubleksleri şeklinde çeşitleniyor. İki adet ortak havuz, çocuk parkı, yürüme ve bisiklet yollarının yer aldığı projede her dairenin kendine ait kapalı otoparkı ve deposu bulunuyor.

Essa Flora evleri

Her odadan orman manzarası
Evde geçirilen zamanları zenginleştirmek adına son derece keyifli yaşam alanlarının oluşturulduğu projede ortak alanlar da komşuluk ilişkilerini artıracak şekilde çözümlendi. Doğaya uygun tasarımlarla tamamlanan peyzaj düzenlemesi, yeşil alanlardaki ağaçları ve çiçekleri adeta ormanla bütünleştiriyor. Bloklar, özel yollarla ormana bağlanıyor.

Salonlar, yatak odaları, çocuk odaları ve çalışma odalarının ormana bakacak şekilde projelendirilmesi Essa Flora Evleri’nin en önemli ayrıştırıcı faktörü olarak göze çarpıyor. Dairelerin tüm camlarından orman manzarası görülüyor.

Essa Flora Evleri’nde yaşayanların, kendi özelliklerine benzer kişilerle bir arada olmak istediği varsayılarak seçkin bir alıcı-yatırımcı grubu hedefleniyor. Blok satışa sıcak bakmayan şirket yetkilileri, ortak yaşam gustosuna sahip insanların projeye katma değer sağlayacağı görüşünde birleşiyor.

Ekim ayına özel avantajlı fiyatlar
Essa Flora Evleri’nde fiyatlar 4100 TL/ m2’den başlıyor. Ekim ayına özel fırsatların sunulduğu projede 645.000 TL- 1.645.000 TL fiyat aralığında satışa çıkarılan daireler için anlaşmalı bankalarla 120 aya kadar vade imkanı sağlanıyor.

Yüzde 1 KDV
Stoktaki ruhsatlı projeler arasında yer alan Essa Flora Evleri’nin yüzde 1 olarak uygulanan KDV oranı, alıcı ve yatırımcı nezdinde cazibesini artırıyor. Yüzde 1 KDV oranı, 600 bin liralık bir konutta yaklaşık 100 bin liralık vergi muafiyeti anlamına geliyor.

Proje Bilgisi: Essa Flora