Essa Flora'da sonbahar fırsatları

Essa Flora'da yüzde 1 KDV avantajı sunan villa tipi dairelerde anahtar teslim satışlar başladı

Essa Flora'da sonbahar fırsatları

Çekmeköy’ün ormana komşu son değerli arazisinde konumlanan Essa Flora alçak katlı bloklarda doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. Ümraniye Plazalar Bölgesinde Ikea, Buyaka, Real ve Meydan AVM gibi alışveriş noktalarının ve birçok eğitim kurumunun yakınında yer alan projede yüzde 1 KDV avantajıyla anahtar teslim satışlar başladı.

Essa Flora'nın en dikkat çekici özelliğini, ormanın içinde olmak olarak açıklayan Essa Yapı İnşaat Grubu Başkanı Eren Sarıoğlu, projenin şehirden kopmak ve doğada yaşamak isteyenlerin kayıtsız kalamayacakları bir lokasyonda bulunduğunu söyledi. Sarıoğlu:'İnşaatını 18 ay gibi hızlı bir sürede tamamladığımız projemizde yaşam başladı. Villa konforunda sayfiye hayatı sunan dairelerimiz, yüzde 1 KDV avantajıyla seçkin alıcı ve yatırımcılarını bekliyor.' şeklinde konuştu.

645 bin TL’den başlayan fiyatlarla
16 dönüm arazi üzerine kurulan ve 59 adet konuttan oluşan butik projede her biri farklı büyüklükte daire seçenekleri yer alıyor. 150 m2-320 m2 büyüklüğündeki 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler, bahçe katı, orta kat ve çatı dubleksi şeklinde çeşitleniyor. Az katlı bloklardan oluşan proje, 25 m2’lik terasları, 230 m2’lik bahçe kullanımına sahip zemin katları ve doyumsuz orman manzaralı çatı dubleksleriyle her zevke hitap ediyor.

Ortak alanların komşuluk hissini yaşatacak şekilde oluşturulduğu projede, sosyal donatılarla eksiksiz bir yaşam konforu sunuluyor. İki adet ortak havuz, çocuk parkı, yürüme ve bisiklet yollarının yer aldığı Essa Flora’da her dairenin kendine ait kapalı otoparkı ve deposu bulunuyor.

Toplam satış bedeli 60 milyon TL olan projede fiyatlar 4100 TL/ m2’den başlıyor. Daireler 645.000 TL- 1.645.000 TL fiyat aralığında satışa sunuluyor. Anlaşmalı bankalarla 120 aya kadar vadelendiriliyor.

Yüzde 1 KDV avantajı
Konutta KDV'nin yüzde 18'e çıkması, stoktaki ruhsatlı projeler arasında yer alan ESSA FLORA’nın yatırımcı nezdinde cazibesini artırıyor. Projenin yüzde 1 olarak uygulanan KDV oranı, 600 bin liralık bir konutta yaklaşık 100 bin liralık vergi muafiyeti anlamına geliyor.

Proje Bilgisi: Essa Flora