Eston Deniz Kalyon Evleri Yakuplu!

Eston Deniz Kalyon Evleri Yakuplu’da dairelerin fiyatı 380 bin TL’den, villaların fiyatı ise 1 milyon 300 bin TL’den başlıyor

Eston Deniz Kalyon Evleri Yakuplu!

Eston Deniz Evleri, 1,6 milyon metrekare alan üzerinde Beylikdüzü'nde konumlanıyor. Toplam 5 bin 359 daireden oluşan projenin inşaatı 2006 yılında başladı ve etap etap tamamlanıyor. 

2015 senesinde bitmesi planlanan Eston Deniz projesinin; 1.kısmı Yakamoz Evleri, 2.kısmı Kalyon Evleri'nden meydana geliyor. Yapımı devam eden Kalyon Evleri, 342 bahçeli evden ve apartmandan oluşuyor. 

Eston Deniz Beylikdüzü’nde ev tipleri olarak müstakil tripleks ve dubleks evler, arazi kotlarından faydalanarak her bir villaya ayrı girişler verilen ikiz villalar, dubleks sıra evler ve 5 ile 6 kat arasında değişen apartmanlar bulunuyor. 

Evlerin alanları 78 metrekare ila 363 metrekare arasında değişiyor. Proje, 1.5 kilometre sahil şeridi ve hemen önünde yat kapasiteli West İstanbul Marina ile sosyal anlamda farklılıklar sunma özelliğine sahip. 

Eston Deniz, tema olarak 4 mevsim deniz ve bahçe keyfi yaşatmayı amaçlıyor. Bunun içinde çevredeki sosyal imkanlardan yararlanırken, kendi içinde de bütün dairelere deniz manzarası, proje temelinde 4 mevsim yeşil kalan bir açık alan sunuyor. 

Peyzaj düzenlemesinde yoğun bitkilendirmeden ziyade sınır elemanı, gölge elemanı, güzel çiçekli çalı ve çiçekler kullanarak seyrek bir dokuya gidilmiş. Yapıların cephe seçimleri ise yazlık bina formatında, açık renkli olarak düşünülmüş. Böylece 4 mevsim deniz ve yeşil ile iç içe teması tamamlanmış oluyor. Proje Mar Mimarlık tarafından projelendirilirken, giriş kapısı Deniz Çağlar Duman Mimarlık tarafından tasarlandı.

 

Proje Bilgisi: Eston Deniz