Eva Gayrimenkul 2014'ün en iyisi

Eva Gayrimenkul Değerleme, 'Euromoney's Real Estate Awards 2014'de Araştırma alanında '2014 yılında Türkiye’nin En İyisi' seçildi.

Eva Gayrimenkul 2014'ün en iyisi

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün farklı alanlarında faaliyetlerini sürdüren şirketlerin geniş katılımıyla gerçekleştirilen oylama ve anket çalışması sonucunda Eva Gayrimenkul Değerleme, “Euromoney's Real Estate Awards 2014”de Araştırma alanında “2014 yılında Türkiye’nin En İyisi” seçildi.

2011 yılından bu yana Euromoney tarafından pek çok ödüle layık görüldüklerinin altını çizen Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı; “Gayrimenkul sektöründe çok uzun yıllardan beri tecrübeleri olan bir kadromuz var. Bu uzman kadromuzla Türkiye’de yatırım yapmak isteyen hem yerli, hem de yabancı kurum ve kuruluşlara gayrimenkul sektöründe profesyonel ve bağımsız danışmanlık hizmeti veriyoruz. Yapığımız araştırmalar ve hazırladığımız raporlarla ülkemizde gayrimenkul sektörünün pek çok veri ihtiyacını karşılıyoruz. Bu yüzden sunduğumuz hizmetlerin dünyanın önde gelen yayın grupları tarafından da takdir edilmesi, ülke sınırlarını bile aşmış olması bizim için gurur kaynağı" dedi.

EVA’nın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Lisanslı Değerleme Şirketleri Listesinde yer aldığını ve bankalara eğerleme hizmeti verme yetkisine sahip olduğunu ifade eden Yazıcı; RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) tarafından Türkiye’de ilk kez sertifika (Regulated by RICS Certificate) verilen değerleme şirketi olduklarının da altını çizdi. Aldıkları ödüllerle sınırları aştıklarını belirten Yazıcı son olarak, Türkiye’de değerleme sistemine karşı güvenin oluştuğunu ve Türk kökenli değerleme kurumlarının da artık yabancı kökenli kurumlar kadar itibar görmeye başladığını vurguladı.