Evin yarı fiyatı Dumankaya’dan

Dumankaya İnşaat, ‘Fifti-Fifti’ yani yarı yarıya adını verdiği yeni bir finansman modeli geliştirdi. Bu modelle şirket, yatırımcıların Dumankaya projelerinden yapacakları konut yatırımının yarı bedelini ödeyecek

Evin yarı fiyatı Dumankaya’dan

Son günlerde yaşanan dalgalanmalar, ekonomiyi ve lokomotif sektörlerin başında gelen gayrimenkulü de etkiledi. Bu bağlamda şirketler de konut talebini arttırmak için yeni kampanyalar ve finansman modelleri geliştirmeye başladı. Dumankaya İnşaat’ta, “Fifti- Fifti” adını verdiği yeni bir finansman modeliyle yatırımcıyı harekete geçirmeyi hedefliyor. Şirket bu modelle, ev alıcısına Dumankaya projelerinden yapacakları konut yatırımının yarı bedelini ödeyecek. Şirket bu yeni kampanyası için reklam yüzü olarak da sunucu Saba Tümer’i seçti.

Fifti-Fifti modelinin ilk etapta Dumankaya Miks, hi-Fit ve Flex projelerindeki 300 daire için geçerli olacağını söyleyen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, “Hali hazırda konut alıcısı bekleme döneminde. Yatırımcıyı harekete geçirmek için bu modeli uygulamaya karar verdik” açıklamasını yaptı. ABD ve Avrupa’da bu sistemin uygulandığını, Türkiye’de  yeni olduğunu söyleyen Dumankaya İnşaat Başkan Vekili Barış Dumankaya ise “İsteyen alıcı 2 yıl sonra hiçbir ceza ödemeden bu sistem dışına çıkabilir. Ama 2 yıl içinde karar değiştirmeyen kişi 10 yıl beklemek zorunda” dedi.

Fifti-Fifti modeli nedir? 

Fifti-Fifti modeliyle, yatırımcı alacağı evin toplam bedelinin yüzde 25’i ile yüzde 50’si aralığında kendi belirlediği miktarı peşinat verecek. Kalan yüzde 50 için de Dumankaya, 10 yıl süreyle alıcıya ödeme yapacak. Buna karşın evi 120 ay Dumankaya şirketi ‘Pusula’ işletecek. Şirket evin kira gelirini konut alıcısı ile paylaşacak.