Evinizin kumandası telefonunuzda

Gölmahal Villaları’nın Otomasyon Sistemleri ile evde olmasanızda evinizin kontrolü elinizin altında

Evinizin kumandası telefonunuzda

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
Akıllı sistem otomasyon tekniklerine sahip Gölmahal Villaları’nda, evdeki her türlü cihaz istenildiği şekilde, bilgisayardan veya telefondan kumanda edilebiliyor. Ayrıca, tek tuşla tüm sistemleri farklı ortamlarda çalıştırabilecek menü uygulamaları da yapılabiliyor.

Akıllı ev sisteminde özel olarak ayarlanan misafir menüsü ile ev sahipleri için hayat daha kolay bir hal alıyor. Salona girildiğinde tek tuşla misafir menüsüne basıldığında salonun perdesi ayarlanıyor, önceden menüye yüklenmiş tüm ışıklar, havuz ışıkları ve bahçe ışıkları yanıyor, müzik çalıyor ve oda sıcaklığı istenilen seviyeye getiriliyor.

Yalçınlar Group’un Büyükçekmece Gölü kıyısında hayata geçirdiği Gölmahal Villaları, Otomasyon Sistemleri ile ne kadar uzakta olursanız olun evin neredeyse tüm işlevlerinin kontrol altında tutulmasına olanak sağlarken, yaşamı da kolaylaştırıyor. Gölmahal Villaları’nda akıllı ev sistemleri ile her odanın ısısı ayrı ayrı istenilen sıcaklığa göre ayarlanabiliyor. Hava kaynaklı ısı pompalı sistemle yerden ısıtma ve serinletme çalışırken, hava ve nem şartlarının takviye istediği durumlarda Fancoil sistemler otomatik devreye giriyor. Zeminden serinletme sisteminin de bulunduğu Gölmahal’de, ev sahipleri yazın sıcaklığın farkında olmuyor. İlk etabı 2013 Haziran’da, teslim edilecek olan Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların şerefiyesine göre 1 milyon 295 bin dolar ile 1 milyon 495 bin dolar arasında değişiyor.
Proje, 92 bin 470 metrekarelik bir alanda sadece 38 özellikli villadan oluşuyor. Dört mevsim yaşanılabilen Villalar, büyük bahçeleri ve her eve ait müstakil havuzları ile sakinlerine konforlu bir yaşam sunarken, çevreci yapısıyla da doğaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Çevreci uygulamalar sıralanıyor
Sitede kurulan rüzgar türbini ile Gölmahal kendi elektriğini kendisi üretiyor. Bu elektriğin sosyal tesislerde ve ortak alanlarda kullanılarak aidatları önemli oranda minimize edilmesi sağlanıyor. Her villada sıcak su ise güneş enerjisi panelleri ile elde ediliyor. Özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular yeniden kullanıma veriliyor. Doğalgaz kullanılmayan Gölmahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. Gölmahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.

Gölmahal Villaları’nda 10 bin metrekarelik ortak kullanım alanında tenis kortları,  açık -  kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı sauna, buhar banyosu, fıtness salonu, oyun parkı, restoran ve kafesi bulunan bir de sosyal tesis yer alıyor. Ayrıca, 3 bin metrekarelik alanda içinde süs havuzu bulunan rekreasyon alanı, site ortasında gölet, jeneratör, su deposu, paratonerler, artezyen kaynağı ve yangın hidrantları da bulunuyor.
Proje hakkında detaylı bilgi almak için www.golmahal.com adresine tıklayabilirsiniz.