Evlerin dekorasyonu, zihinlerin dostu: Kütüphane

Kitapları evlerde oluşturduğumuz raflarda kullanmak yerine, farklı dekorasyon alternatifleriyle hayatımıza sokabiliriz

Evlerin dekorasyonu, zihinlerin dostu: Kütüphane

24 Aralık 2012
“Kitaplar evimizin baş tacı olmalı. Özellikle milletçe az okuduğumuz söylendiği için kitabı hayatımızın daha da içine sokmamız gerekmekte. Evimizde elimizi nereye atsak rahatça bir kitaba ulaşabilmeliyiz” diyor Pembe Yastık. “Evde renkli, neşeli kütüphaneler hazırlayabiliriz. Sehpaların altını ve üstünü birbirinden güzel kitaplarla doldurabiliriz. Böylece canımız sıkıldığında telefon oyunları veya televizyon yerine belki elimizi bir kitaba atarız” diye de ekliyor. En güzel evin kitaplarla dolu ev olduğu belirtilen makalede çok farklı dekorasyon önerilerine de yer veriler. İşte bunlardan bir kaçı:

1.Duvarları süsleyen kitap sayfaları, bu sayede hem herkesten farklı bir duvar kağıdına sahip olurken, hem de sevdiğiniz kitap sayfalarını sürekli gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

2.Sehpa ayakları oluşturan kitaplar, bu sayede sosyal medya gereçleri ve teknolojiyle vakip öldürmek yerine sürekli elinizin altında olacak kitaplarla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

3.Kitap sayfalarından masa örtüsü, Özellikle yılbaşı akşamı yada konuklarınızı ağırladığınız bir akşam yemek örtünüzü sevdiğiniz bir kitabın sayfalarından hazırlayabilirsiniz. Bu sayede edebiyat üzerine güzel bir sohbet başlatabilirsiniz.